Pasakykime NE mūsų ir mūsų šeimų skurdinimui!


Spalio 1 dieną (ketvirtadienį) 12 valandą Vilniuje, greta Vidaus reikalų ministerijos (Šventaragio g. 2), policijos, priešgaisrinės apsaugos ir valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos surengs protesto akciją. Nelikite abejingi!

Jei esate policininkas, ugniagesys ar pasienietis, dirbate vidaus reikalų sistemoje, spalio 1 dieną 12 val. kviečiame atvykti į protesto akciją. Atvykimo išlaidas kompensuosime. Autobusus prašome palikti prie Kultūros ir sporto rūmų arba prie Neries (netoli universalinės parduotuvės).

Renkamės Vilniuje, Katedros aikštėje, prie paminklo LDK kunigaikščiui Gediminui 11.45 val. Kiekvieno autobuso ekipažui reikia išsirinkti koordinatorių, kuris turi apsivilkti šviesą atspindinčią liemenę. Protesto akcija užtruks iki 13 val. Prie protestuojančių pareigūnų ketina prisijungti medikų delegacija ir taip mus palaikyti.

Prieš protesto akciją Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo atstovai Seime susitiks su socialdemokratais ir Policijos departamento Generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu. Prieš tai pareigūnų atstovus priėmė visų opozicinių partijų atstovai – Julius Sabatauskas (LSDP), Seimo pirmininkės pavaduotoja Virginija Baltraitienė, Opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis.

Angelų sargų dienos išvakarėse pasakykime NE mūsų ir mūsų šeimų skurdinimui! Ši protesto akcija – balandžio mėnesį vykusios įspėjamosios akcijos „Basas pareigūnas – nesaugūs žmonės“ tąsa, nes Vyriausybės pavasarį pareigūnams duoti pažadai neįvykdyti iki šiol. Tuomet su premjeru Andriumi Kubiliumi buvo sutarta, jog ateityje nebus taupoma pareigūnų darbo užmokesčio sąskaita. Tačiau optimizuojant visą vidaus reikalų sistemą Vidaus reikalų sistema liko nereformuota. Prisidengiant Nacionaliniu susitarimu grįžtama prie taupymo mažiausiai apmokamų pareigūnų atlyginimų sąskaita.

2010 m. numatoma mažinti policijos, PAGD, VSAT bei kitų vidaus reikalų sistemos įstaigų finansavimą mažiausiai dešimtadaliu. Tikėtina, kad žymiai, galbūt net iki 25 proc., mažės darbo užmokestis. Šiandien dauguma mūsų jau buvo išėję nemokamų atostogų, nes manė, jog tai neišvengiama būtinybė. Tačiau turime suvokti, kad išeidami nemokamų atostogų galime susilaukti dar vieno taupymo vajaus, kai bus ne optimizuojamos struktūros ir funkcijos, o atleidžiami žmonės. Mūsų kilniaširdiškumas gali būti interpretuojamas kaip bailumas ar minkštumas: štai, pažiūrėkite, jie susiveržė diržus ir tyli, vadinasi, juos dar labiau galima skriausti. Iš tiesų daugelis esame atsidūrę ties pavojinga riba, kai nebegalime užtikrinti nei savo, nei savo šeimos normalaus pragyvenimo. Neramu ir tai, kad dėl besaikio diržų veržimosi, vargano finansavimo greitai nebegalėsime užtikrinti visuomenės saugumo reikmių.

Tikimės, kad Jūs neabejingas ir Jums ne tas pats, kai griaunama vidaus reikalų sistema. Iki susitikimo Vilniuje!

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vardu Tomas Vaitkunskas

Lietuvos ugniagesių gebėtojų profesinės sąjungos vardu Saulius Džiautas

Lietuvos policijos profesinės sąjungos vardu Vytautas Lamauskas

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos vardu Vladimir Banel

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vardu, Vytautas Bakas

2009 metų spalio 1 diena.

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *