T. May atmeta, kad dar kartą gali būti atidėtas balsavimas parlamente dėl „Brexito“


Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May atmetė spėliojimus, kad dar kartą gali būti atidėtas balsavimas parlamente dėl ginčytino „Brexito“ susitarimo su Europos Sąjunga. Balsavimas, kaip planuota, įvyks sausio 14 arba 15 dieną, sakė ji sekmadienį BBC. Kartu T. May įspėjo dėl nenuspėjamų padarinių, jei žemieji parlamento rūmai susitarimą atmestų.

Tokiu atveju Didžioji Britanija atsidurtų „nežinomoje žemėje“, kalbėjo konservatorių politikė. Ji teigė tiesiog negalinti pasakyti, kas bus, jei sunkiai su ES išsiderėtas susitarimas bus atmestas. Straipsnyje laikraštyje „Mail on Sunday“ T. May įspėjo dėl didžiulės ekonominės žalos ir mažėjančio pasitikėjimo demokratija, jei „Brexito“ susitarimas žlugs.

Premjerė įspėjo parlamentarus ir dėl prašymų keisti „Brexito“ susitarimą. Tai gali sužlugdyti visą išstojimo planą, sakė ji BBC. „Perfekcionizmas neturėtų tapti gėrio priešu, nes tada kils pavojus neturėti visai jokio „Brexito“, – pridūrė ministrė pirmininkė.

T. May patvirtino ir savo „ne“ antram „Brexito“ referendumui. 

Balsavimo baigtis parlamente yra neaiški. „Brexito“ susitarimas aštriai kritikuojamas ne tik opozicijos, bet ir T. May konservatorių. Iki šiol britų vyriausybė teigė, kad Didžioji Britanija paliks ES be sutarties, jei jai nepritars parlamentas.

Informacijos šaltinis ELTA

2019-01-06

print