Talibanas skelbia kontroliuojantis 85 proc. Afganistano teritorijos


Talibanas skelbia kontroliuojantis 85 proc. Afganistano teritorijos. EPA-ELTA nuotr.

Talibanas penktadienį paskelbė kontroliuojantis net 85 proc. Afganistano teritorijos, grupuotei vykdant puolamąsias operacijas daugelyje šalies, iš kurios traukiasi JAV kariuomenė, regionų.
 
Tiesa, talibų teiginių nepriklausomi šaltiniai kol kas nepatvirtino.
 
Spaudos konferencijoje Maskvoje Talibano derybininkas Shahabuddinas Delawaras tvirtino, kad „85 proc. Afganistano teritorijos”, įskaitant apie 250 iš 398 šalies apygardų, kontroliuoja grupuotė.
 
„Visos administracinės institucijos ir ligoninės tęsia savo darbą šioje teritorijoje. Mes užtikrinome jų funkcionalumą“, – tvirtino atstovas.
 
Sh. Delawaro teigimu, JAV kariuomenė iš šalies pasitraukė neva dėl to, kad Talibanas palenkė Afganistano visuomenę į savo pusę, laikantis „islamo principų“.
 
„Jungtinės Valstijos buvo priversto palikti mūsų teritoriją“, – pareiškė jis.
 
Talibų atstovas pridūrė, kad JAV nesitarė su Talibanu dėl administracinių centrų nepuolimo, tačiau šie centrai esą nebus perimti jėga.
 
Šią savaitę daugiau nei 1 000 Afganistano karių pabėgo į Tadžikiją, atsitraukdami nuo Talibano puolimo Afganistano šiaurėje.
 
Afganistano valdžia pažadėjo atsiimti visas sukilėlių perimtas apygardas ir dislokavo šimtus karių šalies šiaurėje.
 
Ketvirtadienį JAV prezidentas Joe Bidenas gynė Vašingtono sprendimą trauktis iš Afganistano, tačiau pripažino, kad „labai mažai tikėtina“, jog Kabului pavyks kontroliuoti visą Afganistaną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.09; 12:42
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *