Tautininkai šį kartą reiškė paramą Ukrainai


Tautininkų etynės Gedimino prospektu sostinėje. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Penktadienį Lietuvoje minint 32-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines, į kasmetines eitynes susirinko tautininkai. Dalyviai, pajudėję nuo Vilniaus arkikatedros, žygiuoja Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės.
 
Daugiau nei šimto žmonių grupė, pasipuošusi Lietuvos vėliavomis bei simbolika, kaip ir kasmet, skandavo šūkį „Lietuva lietuviams“, nešė plakatą „Didžiuojuosi, jog esu Lietuvis”. Šį kartą tautininkų eisenos dalyviai išreiškė paramą Ukrainai, skanduodami „Zelenskis maladec”, bei „Slava Ukraini”.
 
ELTA primena, kad vidurdienį sostinės Nepriklausomybės aikštėje įvykus trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijai, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras žygiavo Gedimino prospektu nuo Nepriklausomybės iki Katedros aikštės. Kartu su jais maždaug 10 tūkst. žmonių dalyvavo eitynėse „Nepriklausomybės atkūrimo kelias“ nešini Lietuvos ir Ukrainos vėliavų juostomis.
 
Tautininkų etynės Gedimino prospektu sostinėje. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

1990 m. kovo 11-ąją Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atkūrimo“. Šiuo aktu nutarta, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva vėl yra Nepriklausoma valstybė.
 
Šiuo aktu nutarta, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva vėl yra Nepriklausoma valstybė.
 
Leonardas Marcinkevičius (ELTA)
 
2022.03.12; 07:30
print

2 komentarai

  • Kas per straipsnio pavadinimas? Tik šį kartą? O kada tautininkai buvo prieš?? Na, ELTAi tai yra būdinga būti neobjektyviai:(

  • Gaila, kad mažai kas žinojo, jog Tautininkų eitynės įvyks – būtų bent 3 kart tiek atvykę – net ir nepriklausančių jų partijai.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *