Teisėjų taryba pritarė siūlymui atleisti teisėją A. Daugėlą


Pirmadienį Teisėjų taryba, surengusi neeilinį posėdį, pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui atleisti iš pareigų neblaivų vairavusį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją Arvydą Daugėlą. Šiam šalies vadovo siūlymui pritarė visi Teisėjų tarybos nariai.
 
Pastarąją savaitę prezidentas G. Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl teikimo Seimui atleisti Aukščiausiojo Teismo teisėją Arvydą Daugėlą iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.
 
Šalies vadovas taip pat sustabdė teisėjo A. Daugėlos įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo iš pareigų.
 
Sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą priimtas policijos generaliniam komisarui informavus, kad teisėjas A. Daugėla buvo sustabdytas neblaivus vairavęs automobilį.
 
Pagal Konstituciją Aukščiausiojo Teismo teisėjus atleidžia Seimas prezidento teikimu, kuriam pataria Teisėjų taryba.
 
Generalinei prokuratūrai informavus apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, trečiadienį Aukščiausiasis Teismas pranešė perskirstantis teisėjo nagrinėjamas bylas.
 
Generalinė prokuratūra informavo, kad birželio 1 d. Kauno rajone apie 16.30 val. automagistralėje policija sustabdė lengvąjį automobilį, kurį vairavo Aukščiausiojo Teismo teisėjas A. Daugėla. Pirminiais duomenimis, vairuotojo neblaivumas viršijo 1,5 promilės (1,82 prom.).
 
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurį pavedė organizuoti Kauno apygardos prokuratūrai.
 
Bylos, kuriose teisėjas yra paskirtas teisėjų kolegijos nariu, bus nagrinėjamos iš naujo paskyrus kitą kolegijos narį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.07; 15:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *