Teismui perduota grafičių piešėjų byla


Jaunuoliai pareigūnams atidavė 46 įvairių spalvų aerozolinių dažų flakonėlius ir kitokios rūšies dažus. Vilniaus apskr. VPK nuotr.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl turto sugadinimo. Kaltinimai dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo pareikšti trims jaunuoliams.
 
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas šių metų vasario 4 d., kai jaunuoliai ant daugiau nei 6 pastatų, jų išorinių sienų aerozoliniais dažais nupiešė įvairios formos ir dydžių grafičio piešinius, jaunimo vadinamais parašais.
Piešinys ar teplionė? Slaptai.lt nuotr.
 
Tyrimo metu buvo nustatyta, kad visi apgadinti pastatai priskiriami prie Kultūros paveldo departamento saugomų objektų sąraše įtvirtintų pastatų, bendrai sudėjus Kultūros paveldo departamento ir senamiesčio ūkio civilinius ieškinius, buvo padaryta beveik 20 tūkst. eurų. žala, nurodoma Vilniaus apskrities policijos pranešime.
 
Policijos pareigūnai pagal įrašus socialiniuose tinkluose operatyviai nustatė tai padariusius tris asmenis, kurie geranoriškai prisipažino ir pareigūnams atidavė 46 įvairių spalvų aerozolinių dažų flakonėlius ir kitokios rūšies dažus, kuriais buvo apgadintos pastatų sienos.
 
Kaltinimai pareikšti dviem vaikinams, gimusiems 1996 ir 1992 metais, ir 1997 m. gimimusiai merginai.
Niekšų ištepliota Vilniaus naujamiesčio gatvė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Vilniaus miesto apygardos teismui.
 
Už nurodytą nusikalstamą veiką Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.06; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.