Tėra vienas kelias – pasiųsti po velnių


Trys rusų rašytojo ir disidento Vladimiro Bukovskio patarimai

Ukrainietiškas leidinys "Укрiнформ" paskelbė vertingą rusų rašytojo ir disidento Vladimiro Bukovskio interviu. Ponas V.Bukovskis pažeria aštrių, žaismingų patarimų nuo Rusijos agresijos kenčiančiai Ukrainai.

Beje, patarimai vertingi ne tik Ukrainai. Įsiklausyti į V.Bukovskio pastabas nepakenktų visiems, kuriuos skriaudžia Vladimiras Putinas ir kurie nežino, kaip efektyviai gintis nuo Kremliaus agresijos, melo ir demagogijos.

V.Bukovskis tvirtina esąs pasiruošęs atvažiuoti į Kijevą ir išmokyti Ukrainos prezidentą poną Porošenko, kaip ir kodėl jis privalo „ypač toli pasiųsti Putiną“.

Pasak V.Bukovskio, nė akimirkai negalima pamiršti, jog KGB, žvelgdamas į tave, mato tik dvi galimas išeitis: arba esi jų priešas, arba esi jų agentas.

O čia – dar viena svarbus pastebėjimas: „kol tavo žemėje – priešas, derėtis su priešu – negalima“. Iš viso su Rusija nepatartina derėtis. Kiekvieną kompromisą Rusija vertina ne kaip kilnumą, bet kaip silpnumą. Kiekviena, net menkiausia tavo nuolaida – tai tavo bejėgiškumo, trapumo, bailumo požymis. Taip įsitikinęs Vladimiras Putinas. Toks dabartinio Rusijos prezidento požiūris.  

KGB – ypatinga gyvūnų rūšis. Žodžio "ne" jie nesupranta. Susitarti su jais – neįmanoma. Patys kompromisų neieško. Oponento nuolaidą būtinai priims kaip silpnumą. Jei tu KGB vyrų drąsiai nepasiuntei po velnių, vadinasi, tu pats sugadinai savo gyvenimą, pats sau pakenkei. Tai reiškia, kad jie ir toliau tave spaus. Spaus tol, kol užverbuos.

V.Bukovskis norėtų atvažiuoti pas Piotrą Aleksejevičių Porošenko į Kijevą. Jis nori išmokyti Ukrainos prezidentą, "kaip reikia Putiną siųsti po velnių“. KGB teturi du variantus: arba esi jų priešas, arba esi jų agentas. Tarp dviejų šių sąvokų nieko kito nėra. Todėl Vladimirui Putinui būtina pažvelgti į akis ir pasakyti aiškiai: „Eik tu štai ten…“ Ir viskas. Nieko daugiau.

Pasak rašytojo ir disidento V.Bukovskio, mokėjimas pasiųsti po velnių Kremliaus diktatorių – tai rimtas mokslas, kurio Vakarai iki šiol neperprato.

Kol priešas tavo teritorijoje, derėtis su juo – didžiulė klaida. Tokiomis sąlygomis derėtis su Rusija negalima. Jei pradedi derybas tokiomis sąlygomis, vadinasi, – jau pralaimėjai.

„Aš suprantu, kai Ukraina priversta nuolaidžiauti Vokietijos kanclerei Merkel ir kitiems panašaus sukirpimo politikams. Tokie kaip Merkel mano, kad jie – taikos nešėjai, taikdariai, humanistai. Juokinga. Iš tiesų Merkel natūros politikai jums labai kenkia. Merkel jums trukdo efektyviai derėtis. Vertinant blaiviai, tai V.Putinas jau daug laimėjo. Laimėjo tik todėl, kad su juo kalbama, diskutuojama“, – tvirtina V.Bukovskis.

V.Bukovskio įsitikinimu, Merkel nieko nenutuokia, nesuvokia, ko iš jos benorėti… Ji sovietinėje Vokietijoje pas komunistą Honekerį komjaunimui vadovavo. Ji – komformistė pagal savo prigimtį. Ji niekad nesupras, jog su Rusija kalbėtis žmonių kalba – neįmanoma. Beprasmis laiko gaišinimas. Tėra tik vienas atsakymas Kremliui: „Žinai, eik tu geriau į tą vietą…“

Nuotraukoje: rusų rašytojas ir disidentas Vladimiras Bukovskis.

Informacijos šaltinis – www.gordonua.com.

2014.09.06; 04:49

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *