Tradicinių žirgų lenktynių šiemet nebus


Žirgų lenktynės ,,Sartai 2018“. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Į Dusetas nuo seno pirmąjį šeštadienį sukviesdavusios respublikinės ristūnų žirgų lenktynės šiemet nevyks.
 
Šventė, kuri garsina Dusetų kraštą šalyje ir Lietuvą už jos ribų, šiemet būtų jau 222-oji, o kai rengiama oficialiai – 112-oji. Nuo 1933 metų lenktynes organizavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai, vėliau jų organizaciniai rūpesčiai perėjo Žemės ūkio ministerijai.
 
Tačiau šiemet Žemės ūkio ministerija dėl nepastovių ir permainingų orų rengti ristūnų žirgų lenktynes atsisakė. Pasak ministerijos atstovų, Sartų hipodrome žemė neįšalusi, lenktynių takas minkštas, o ledo tako išliejimui reikia apie trijų savaičių ir ne mažiau kaip 10 laipsnių šalčio.
 
Esant dabartinei meteorologinei situacijai, išlieti ledo taką lenktynėms neįmanoma, be to, blogėja ir COVID-19 pandeminė situacija, auga užsikrėtimų skaičius neleidžia organizuoti didelio masto renginių ir rizikuoti Lietuvos sveikata, priežastis, kodėl atsisakyta tradicinių respublikinių žirgų lenktynių „Sartai 2022“, įvardijo ministerijos atstovai.
 
Tačiau nors tradicinių lenktynių ir nebus, Zarasų rajono savivaldybė, ragindama nepamiršti šimtamečių tradicijų, kviečia visus zarasiškius ir jų svečius šeštadienį į Dusetose organizuojamus tradicinius šventės „Unt Sartų“ renginius. Žiemos šventės programoje – poledinės žūklės varžybos, geriausių žvejų apdovanojimai, istorinis-edukacinis žygis po Dusetų kraštą. Šventės metu Nepriklausomybės aikštėje veiks ir mugė, koncertuos meno saviveiklos entuziastai. Kultūros centro Dusetų galerija pakvies šventės dalyvius į parodos „Žirgas fotografijoje“ atidarymą, o šventę vainikuos grupės „Sadūnai“ koncertas.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.02.06; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *