Tremtyje Latvijoje dirbanti Rusijos televizija gali netekti licencijos


Draudžiama. Stop. Pravažiavimo nėra. Slaptai.lt foto

Ryga, gruodžio 2 d. (AFP-ELTA). Rusijos televizijos kanalas, iš Maskvos persikėlęs į Rygą, kai Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą, dėl „pakartotinių pažeidimų“ gali netekti transliavimo licencijos Latvijoje, penktadienį pranešė reguliuotojas.
 
Televizijos stotis „Dožd“ penktadienį buvo nubausta 10 tūkst. eurų bauda už tai, kad parodė žemėlapį, kuriame nuo Ukrainos atplėštas ir aneksuotas Krymo pusiasalis pavaizduotas priklausantis Rusijai, pranešė Nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba.
 
Reguliavimo institucija taip pat pradėjo tyrimą dėl „TV Dožd“ raginimo, kad žiūrovai parūpintų „įrangos tiems rusams, kurie yra fronte“, ir pareikštos „vilties, kad galėtume įranga ir pagrindiniais patogumais padėti frontui“.
 
Latvijos valstybės saugumo tarnyba savo pranešime nurodė, kad tiria kanalo veiklą. „Atsižvelgiant į Rusijos okupacinių pajėgų nusikaltimus prieš Ukrainą ir jos žmones, bet kokia materialinė ar finansinė parama šaliai agresorei yra neteisėta ir gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę už karo ir terorizmo finansavimą“, – sakoma jame.
 
„Dožd“ vyriausiasis redaktorius Tichonas Dziadka sakė, kad kanalas „neužsiima jokios pagalbos teikimu Rusijos armijai“. Jis sakė, kad kanalas renka informaciją apie Rusijos karo nusikaltimus Ukrainoje.
 
Latvijos įstatymai sako, kad televizijos kanalai gali netekti licencijos, jei per metus tris kartus pažeidžia įstatymus. Naujausias incidentas yra jau trečiasis nuo tada, kai „Dožd“ persikėlė į Rygą.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.12.03; 09:34
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *