Tris žmones Strasbūre pražudęs ir 12 sužeidęs šaulys – vis dar laisvėje


Per antradienį žymiojoje Strasbūro (Prancūzija) Kalėdų mugėje įvykusias šaudynes mažiausiai trys žmonės žuvo, o dar 12 buvo sužeisti. Iš įvykio vietos pabėgusio užpuoliko vis dar ieško policija.


Prancūzija: per šaudynes Strasbūre trys žmonės žuvo, o dar 12 nukentėjo. EPA-ELTA nuotr.

Šūviai vienoje judriausių Strasbūro gatvių pasigirdo apie 20 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku.

Įvykio liudininke tapusi naujienų agentūros ELTA žurnalistė Paulina Levickytė pasakojo apie sumaištį, kuri kilo užpuolikui ėmus šaudyti į taikius mieste vaikštinėjusius žmones. 

„Pakeliui į restoraną kilo sumaištis ir policija tiesiog stumte įstūmė mane ir šalia ėjusius pakeleivius į netoliese buvusį restoraną. Ten policija visus buvusius restorano lankytojus ir netikėtai į jį suvarytus žmones iš gatvės suguldė ant žemės. Tada pasigirdo šūviai gatvėje. Vėliau mus uždarė rūsyje, prieš tai liepė kėdėmis užremti laukines restorano duris“, – kalbėjo Eltos žurnalistė. 

„Nelabai supratau kas įvyko, bet dabar esame saugūs, tačiau tikriausiai teks laukti kol bus surastas šaudęs žmogus“, – netrukus po įvykio teigė P. Levickytė.

Teritorijoje patruliavę kariai su įtariamuoju apsikeitė šūviais ir jį sužeidė, tačiau nepajėgė sutrukdyti jam pasprukti, pranešė šaltiniai policijoje.

Vidaus reikalų ministras Christophe’as Castaneras trečiadienį paryčiais informavo, kad šaulys pražudė tris žmones, o dar 12 sužeidė. Miesto meras Roland’as Riesas kiek anksčiau buvo pranešęs apie „keturis žuvusiuosius ir tuziną sužeistųjų“.

Du šaltiniai naujienų agentūrai AFP patvirtino, kad yra manoma, jog šaulys – 29-erių Strasbūro gyventojas, įvardijamas kaip Cherifas. Teigiama, kad antradienio rytą policija turėjo jį suimti už kitus nusikaltimus. Be kita ko, pranešama, kad įtariamasis buvo įtrauktas į įtariamų ekstremistų sąrašą.

Prancūzijos kovos su terorizmu prokurorai pradėjo įvykio tyrimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.12; 08:32

print