TS – LKD taryba sudarė partijos rinkimų sąrašą


Rukloje vykusiame TS – LKD tarybos posėdyje buvo pritarta Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumo “pakoreguotam” partijos kandidatų sąrašo daugiamandatėje apygardoje eiliškumui.

Parlamentarai Naglis Puteikis, Rytas Kupčinskas, Jonas Šimėnas buvo nuleisti žemyn, tuo tarpu laikinajai Seimo tyrimo komisijai dėl buvusios teisėjos Neringos Venckienės neliečiamybės vadovavęs Evaldas Jurkevičius “uždirbo” net 100 balų – per tiek vietų pakilo aukštyn.

Atsižvelgiant į TS – LKD Priežiūros komiteto bei TS – LKD frakcijos Seime nutarimus bei rekomendacijas, partijos vadui Andriui Kubiliui “patarus”, partijos prezidiumas nusprendė tris Seimo TS – LKD frakcijos narius perkelti į žemesnes sąrašo vietas: N.Puteikį iš Nr. 16 į Nr. 26, R.Kupčinską iš Nr. 18 į Nr. 33, J.Šimėną – iš Nr. 31 į Nr. 53.

Savo nepasitenkinimą tokia “politika” pareiškė TS – LKD Politikos komiteto pirmininkas europarlamentaras Vytautas Landsbergis: “Vieni pakyla per porą numerių, o vienas – per šimtą. Turbūt tai Seimo privilegija”. Tačiau į jo nuomonę nebuvo atsižvelgta.

Kaip žinoma, N.Puteikis tokios bausmės sulaukė dėl to, kad, Priežiūros komiteto nuomone, “savo viešais pasisakymais ir veikimu neprisideda prie TS – LKD programinių nuostatų įgyvendinimo, remdamas prieš TS – LKD veikiančias grupes, iškraipydamas TS – LKD vadovybės nuostatas”. N.Puteikiui buvo rekomenduota nutraukti bet kokias sąsajas  su partija “Drąsos kelias” bei vengti viešo partijos ir jos narių veiklos vertinimo.

R.Kupčinskas ir J.Šimėnas nubausti už tai, kad arba nedalyvavo balsavime, arba balsavo “prieš” dėl atominės elektrinės. (Beje, J.Šimėnas – labiausiai suinteresuotas biokuru). Dėl šių priežasčių konservatorių lyderis A.Kubilius pasiūlė prezidiumui šiuos tris parlamentarus sąraše nuleisti, o Danutę Bekintienę, Roką Žilinską, Algį Kazulėną ir E.Jurkevičių pakelti į 47 – 50-ą vietas.

A.Kubilius taip pat  „paprašė”, kad prezidiumas į 90 – 100-ąją vietas sutalpintų vienmandatininkus E.Jušką, A.Tučkų, J.Jurgeliūną, A.Strelčiūną, R.Katenį, J.Galiauskienę, T.Petreikį, A.Listavičių, J.Dieninį, G.Lukošaitį ir V.Venckūną. Partijos nariai pirmąją vietą reitingavimo metu suteikė Seimo narei A.Bilotaitei, tačiau sąraše ji bus trečia (prieš Rasą Juknevičienę), nes pirmasis jame bus partijos lyderis A.Kubilius, antroji – partijos pirmininko pavaduotoja I.Degutienė.

Galutinį partijos kandidatų sąrašą patvirtino TS – LKD taryba, posėdžiavusi Rukloje. Nors Kauno atstovai prieštaravo tokiam savavališkam reitingavimo rezultatų pakeitimui, tačiau jų nuomonės nebuvo paisoma. Sueigoje, kaip teigė dalyvavę tarybos nariai, vyravo slogi pataikavimo dviems partijos lyderiams atmosfera.

Nepaisant nepritariančiųjų balsų, partijos taryba nepasigailėjo “neklusnių” Seimo narių. Šių partiečių baudimui ypač aistringai pritarė K.Masiulis ir A.Anušauskas.

Atstovė iš Kauno Gintarė Skaistė paviešino, jog konservatorių Kauno skyrių sueigos taryba nesutinka su partijos prezidiumo nutarimais. Ji sakė, kad prezidiumas tvirtina reitinguotą sąrašą ir teikia motyvuotus siūlymus partijos tarybai, tuo tarpu prezidiumas pateikė pakeistą sąrašą, o jo siūlymai nėra motyvuoti, matant, kad Seimo nariai keliami per šimtą vietų aukštyn.

Prieš trijų partiečių nubaudimą pasisakė ir kitų skyrių atstovai, stebėjęsi paklusimu vienvaldžiam sprendimui. Kalbėti panoręs N.Puteikis buvo sutiktas šauksmais bei nepasitenkinimo ūžesio. N.Puteikis sakė, kad atsisakydami kritiškai vertinti jėgos struktūrų veiksmus konservatoriai užleidžia vietą N.Venckienės “Drąsos keliui” bei D.Kuolio “Lietuvos sąrašui”.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: parlamentaras prof. Vytautas Landsbergis, į kurio patarimus premjeras Andrius Kubilius Ruklos sueigoje neatsižvelgė.

2012.07.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *