Turtingiausias Ukrainos žmogus sutinka perduoti vyriausybei savo žiniasklaidos imperiją


Kyjivas, liepos 11 d. (AFP-ELTA). Turtingiausias Ukrainos žmogus Rinatas Achmetovas pirmadienį pareiškė, kad pagal įstatymą, kuriuo siekiama apriboti oligarchų įtaką šalyje, perduos vyriausybei visą savo žiniasklaidos imperiją.
 
„Šią savaitę „Media Group Ukraine“ valstybės naudai atsisakys visų licencijų, Ukrainos išduotų mūsų televizijos kanalams (…) taip pat ir spaudos leidinių licencijų“, – sakoma R. Achmetovo pareiškime, paskelbtame grupę kontroliuojančiosios bendrovės SCM svetainėje.
 
55 metų milijardierius teigė, kad jo sprendimą „lėmė“ įsigaliojęs 2021 m. rugsėjį priimtas įstatymas, kuriuo siekiama „užkirsti kelią grėsmėms nacionaliniam saugumui, susijusioms su per didele oligarchų įtaka“. Pareiškime jis teigė, kad „dėl trumpo šešių mėnesių termino, kurį įstatymas numato parduoti žiniasklaidos turtą, ir dėl Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą, neįmanoma, kad SCM parduotų savo žiniasklaidos įmones verslo rinkos sąlygomis“.
 
„Media Group Ukraine“ yra vienas didžiausių žiniasklaidos holdingų Ukrainoje ir apima 10 televizijos kanalų, įskaitant kelis naujienų kanalus, internetinius išteklius ir spaudą. Ukrainos prezidento padėjėjas Michailo Podoliakas pasveikino šį sprendimą, tviteryje pareiškęs, kad „oligarchijos išardymo įstatymas atverčia naują puslapį valstybės ir verslo santykiuose“.
 
Šis žingsnis žengtas netrukus, kai Europos Sąjungos lyderiai suteikė Ukrainai kandidatės į 27 valstybių bloką statusą ir planą, kaip pertvarkyti šalies institucijas pagal europietiškus standartus.
 
Turėdamas 4,2 mlrd. JAV dolerių vertės turtą, R. Achmetovas nuo 1996 m. yra Donecko „Šachtar“ futbolo komandos prezidentas ir įkūrė bendrovę „SCM Holdings“, kuri specializuojasi plieno gamyboje, energetikoje, taip pat anglies ir metalurgijos pramonėje. Gimęs rusakalbiuose Ukrainos rytuose ir ilgą laiką laikytas promaskvietišku, R. Achmetovas pasmerkė invaziją į Ukrainą. Jo turto grynoji vertė pastaraisiais mėnesiais labai sumažėjo, ypač sunaikinus arba okupavus jo gamyklas visoje Ukrainoje, įskaitant „Azovstal“ plieno gamyklą Mariupolyje.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.07.12; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *