Ukraina kviečia Austrijos URM vadovą apsilankyti Dnipre


Austrijos užsienio reikalų ministras Alexanderis Schallenbergas. EPA – ELTA nuotr.

Kyjivas, sausio 17 d. (ELTA). Ukrainos diplomatai kviečia Austrijos užsienio reikalų ministrą Alexanderį Schallenbergą apsilankyti Dnipre, kur Rusijos raketos smūgio gyvenamajam namui aukomis tapo mažiausiai 44 žmonės.
 
Kaip praneša portalas „rbc.ua“, taip Ukrainos užsienio reikalų ministerijos sureagavo į Austrijos diplomatijos vadovo raginimą „išsaugoti saiko jausmą Rusijos atžvilgiu“.
 
„Vertiname bendradarbiavimą su Austrija, esame dėkingi jai už paramą Jungtinėse Tautose ir Europos Sąjungoje, todėl laukiame ministro vizito į Ukrainą. Be kita ko, kviečiame Austrijos diplomatijos vadovą apsilankyti Dnipre“, – pareiškė Ukrainos URM atstovas Olehas Nikolenka.
 
Pasak jo, ten austrų diplomatas turės galimybę pakartoti savo argumentus apie saiko jausmą 44 žmonių, kuriuos pražudė Rusijos raketos smūgis daugiaaukščiam gyvenamajam namui, artimiesiems. Arba tiems ukrainiečiams, kurių šeimų narių iki šiol nepavyko rasti griuvėsiuose.
 
„Raginimai tęsti dialogą su Rusija, gerbti jos istoriją ir kultūrą stiprina Kremliaus nebaudžiamumo jausmą ir yra jo suvokiami kaip kvietimas tęsti ukrainiečių genocidą“, – pabrėžė O. Nikolenka.
 
Kaip jau buvo pranešta, pirmadienį Paryžiuje per elitinio Prancūzijos Sciences Po universiteto konferenciją Austrijos užsienio reikalų ministras A. Schallenbergas paragino išsaugoti saiko jausmą Rusijos atžvilgiu.
 
Pasak jo, „negalima peržengti ribos įvedant, pavyzdžiui, draudimą išduoti vizas 144 milijonams rusų, kadangi Rusija liks Europos istorijos ir kultūros dalis“.
Dnipras po Rusijos raketų atakų. EPA – ELTA foto
 
Ministras pažymėjo nė kiek neabejojąs dėl to, kad reikia tvirtai remti Ukrainą jos kovoje dėl suvereniteto ir teritorijos vientisumo. „Rusijos sukeltas žiaurus agresijos karas yra beprotybė. Bet mes taip pat turime galvoti apie tai, kas bus rytoj, po savaitės ir po mėnesio“, – sakė A. Schallenbergas.
 
Jis vėl kritikavo sprendimą nekviesti Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo į neseniai Lenkijoje vykusį Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) susitikimą.
 
„Europos saugumo architektūra ateityje turės vienaip ar kitaip apimti Rusiją kaip nuolatinę JT Saugumo Tarybos narę ir kaip branduolinę valstybę. ESBO reikia išsaugoti, tai viena iš nedaugelio likusių platformų, kur Rusijos diplomatai sėdi ir turi klausytis mūsų argumentų ir griežtos Rusijos sukelto karo kritikos“, – pareiškė Austrijos URM vadovas.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.01.18; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *