Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadovybėje – dešimtys infiltruotų FSB agentų?


Šiuo metu Ukrainos armijos vadovybėje gali būti iki kelių dešimčių gerai užkonspiruotų RF agentų

Tokį pareiškimą padarė buvęs Užsienio žvalgybos valdybos vadovas (2005–2010) Nikolajus Malomužas komentaruose leidiniui Gordon.

Pasak jo, Rusijos agentūra Ukrainoje veikia dviem lygmenimis – strateginiu ir žemutiniu, kariuomenėje. 

„Yra strateginio lygmens agentūra, apie kurios buvimą mes galime spręsti iš to, kaip atiduotas Krymas ir kokie mūsų nuostoliai. Tos agentūros iki šiol nuodugniai neatskleidė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU), nes SBU neturi tam pakankamai galimybių. Tai, kad mūsų pasekmės tokios sunkios – tai dar ir nenudirbtas darbas kontržvalgybos, kuri turėjo dirbti efektyviau“, – mano Nikolajus Malomužas.

„Žemiausiame lygmenyje yra karininkai, kurie neišsidavė iki tam tikro momento, bet dabar tas momentas atėjo. Dabar aktyvinami priešo planai ir formuojamas galingas agentūrinis tinklas kariuomenėje mūsų darbui dezorganizuoti, sisteminei informacijai gauti, mūsų Ginkluotųjų pajėgų priemonėms ir tikslams nustatyti. Taip pat dirbama, siekiant išsiaiškinti mūsų jėgos operacijų planus ir mūsų ugnies taškus. Tai kompleksinės priemonės“, – pažymėjo jis. 

„Dėl tų agentų, taip pat ir dėl techninės žvalgybos, mes turėjome labai daug problemų, ypač tada, kai mūsų daliniai ėjo į pagalbą, bet dėl informacijos apie mūsų strateginius planus išdavimo priešas smogdavo kontrsmūgius“, – pažymėjo Nikolajus Malomužas.

„Priešui pavykdavo strateginiu lygmeniu išsiaiškinti mūsų planus ir ketinimus, gauti informacijos apie tai, kas vyksta mūsų fronte, ir ką mes gausime pagal partnerių liniją iš NATO ir JAV. Visa tai strateginė informacija, kurią gali gauti tik atitinkamo lygmens žmonės“, – pareiškė buvęs Užsienio žvalgybos tarnybos vadovas.

„Jeigu mes kalbame apie centrines karines struktūras, tai ten gali būti keliasdešimt žmonių, kurie giliai užkonspiruoti. Juos reikia atskleisti kompleksinėmis priemonėmis. Galima darbo su personalu dingstimi kiekvieną karininką patikrinti melo detektoriumi. Tai viena iš profilaktikos priemonių tokiems asmenims demaskuoti, bet efektyvi. Tai milžiniškas agentūrinis ir techninis darbas“, – pažymėjo Nikolajus Malomužas.

„Šiuo momentu tokio efektyvaus darbo nėra. Pas mus esama tik atskirų momentų, ir jie šiek tiek primityvoki. Antai, buvo demaskuotas papulkininkis, kuris provokavo žmones masiniams žygiams. Bet visai įmanoma, kad jis buvo tik lengvas taikinys, gulintis paviršiuje ir atitraukiantis dėmesį, juk kiti agentai giliai užkonspiruoti. Tokios agentūros, kaip tas papulkininkis, yra, bet ji labai lengvai prieinama, ir ją galima lengvai paaukoti. Tokių žmonių yra, ir ne tik tarp karininkų, jų yra ir Odesoje, ir Charkove, ir labai dažnai jie dirba tiek iš idėjos, tiek ir dėl finansų“, – pridūrė Nikolajus Malomužas.

Kaip pranešė UNIAN, Ukrainos saugumo tarnyba vasario 4 dieną suėmė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo papulkininkį, kuris įtariamas organizavęs provokacijas ir rinkęs slaptą informaciją tam, kad perduotų RF.

Informacijos šaltinis – Unian.net

2015.02.11; 07:11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *