Ukrainos kariai evakuoti iš „Azovstal” gamyklos


Tegyvuoja Ukraina. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Mariupolis, gegužės 17 d. (AFP-ELTA). Šimtai Ukrainos karių buvo evakuoti iš apgultos plieno gamyklos „Azovstal“ – paskutinio karių, gynusių pietinį Mariupolio uostamiestį, bastiono, pirmadienį pranešė Kyjivas.
 
Gamykla buvo tapusi pasipriešinimo simboliu, o apie 600 karių, pasislėpusių požeminiuose tuneliuose ir bunkeriuose, kovojo užnugaryje, kad Rusijos pajėgos neperimtų visiškos strategiškai svarbaus miesto kontrolės.
 
Tačiau Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Hana Maliar pirmadienį teigė, kad daugiau kaip 260 žmonių humanitariniais koridoriais buvo perkelti į Maskvos ir Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamas teritorijas.
 
„Bus vykdoma mainų procedūra dėl jų tolesnio grįžimo namo“, – sakė H. Maliar.
 
Ukrainos kariuomenė teigė, kad kariai Mariupolyje „įvykdė savo kovinę užduotį“ ir dabar pagrindinis tikslas yra išgelbėti karių gyvybes.
Įsitvirtinę plieno gamykloje jie neleido Rusijos pajėgoms greitai užimti pietinio Zaporižios miesto, sakoma „Facebook“ tinkle paskelbtame pareiškime.
 
Nepaisant milžiniškos kaimynės turėtų išteklių, Ukraina, sustiprinta Vakarų sąjungininkų ginklais bei pinigais, sugebėjo atremti Rusijos kariuomenę ilgiau, nei daugelis tikėjosi.
 
Naujausias to pavyzdys – pirmadienis, kai Ukrainos gynybos ministerija paskelbė, kad jos kariai susigrąžino teritorijos kontrolę Rusijos pasienyje netoli antrojo pagal dydį Charkivo miesto, kuris buvo nuolat puolamas.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.05.17; 08:19
print