Ukrainos kariuomenė: Rusija tebebando apsupti Kijevą ir Charkovą


Kijevo metropolitenas. EPA – ELTA foto

Kijevas, kovo 5 d. (dpa-ELTA). Ukrainos kariuomenė paskelbė, kad Rusija toliau bando apsupti Ukrainos sostinę Kijevą, šalies šiaurėje, ir antrą pagal dydį miestą Charkovą, šalies rytuose, informuoja naujienų agentūra dpa.
 
Rusijos karas prieš Ukrainą tęsiasi dešimt dienų, o miestų bombardavimui Rusija naudoja ir lėktuvus, ir sparnuotąsias raketas.
 
Rusijos kariuomenė toliau bando pasiekti Luhansko ir Donetsko sričių administracines ribas ir susijungti su pajėgomis puolančiomis iš Krymo pietuose.
 
Ukrainos karinės pajėgos teigia atremiančios priešo puolimą prie šalies sostinės Kijevo, kur puolantys rusai patiria nuostolių.
Be to, Rusijos pajėgos toliau siekia nustatyti silpnas vietas Mariupolio miesto gynyboje.
 
Šį savaitgalį laukiama trečiojo derybų rato tarp Ukrainos ir Rusijos atstovų.
 
Kijevas po rusų apšaudymo. EPA – ELTA nuotr.

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mykhailo Podoliakas sako, kad Ukraina nenusileis Rusijos reikalavimams, kurie pakenktų kovai už Ukrainos teritorinį vientisumą ir laisvę.
 
Tuo metu į Vokietiją ir kitas Europos Sąjungos valstybes nuolat vyksta pabėgėliai iš Ukrainos.
 
Jungtinių Tautų skaičiavimu, iki penktadienio iš Ukrainos pasiraukė jau daugiau nei 1,25 mln. pabėgėlių.
 
Vokietijos migracijos tyrėjas Geraldas Knausas žiniasklaidos tinklui RND sakė, kad Europa susiduria su didžiausia pabėgėlių krize nuo Antrojo pasaulinio karo laikų ir jai reikia būti pasirengus priimti iki 10 mln. pabėgėlių.
 
Karolis Broga (DPA)
 
2022.03.06; 07:08
print