Ukrainos pareigūnai pareiškė įtarimus aukštam dvasininkui


Ukrainos saugumo SBU ženklas

Kyjivas, gruodžio 2 d. (ELTA). Ukrainos saugumo tarnyba (UST) pareiškė įtarimus Maskvos patriarchato Ukrainos stačiatikių bažnyčios Kirovohrado vyskupijos metropolitui, kuris priklausė artimiausiai Maskvos patriarcho Kirilo aplinkai, praneša UNIAN.
 
Pažymima, jog specialioji tarnyba surinko nepaneigiamų įrodymų, kad buvęs Kirovohrado vyskupijos vadovas varė ardomąją veiklą prieš Ukrainą.  
 
„Vyskupas priklausė artimiausiai Maskvos patriarcho Kirilo aplinkai ir koordinavo su juo prokremliškų pažiūrų skleidimą regione. Metropolitas nuolat palaikė ryšį su Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovu ir vykdė jo nurodymus teisinti Rusijos agresiją ir dalies Ukrainos teritorijos, pavyzdžiui, Krymo autonominės respublikos, užgrobimą“, – sakoma pranešime.
 
Nurodymai iš Maskvos buvo perduodami rašytinių cirkuliarų pavidalu, taip pat per asmeninius susitikimus Rusijos teritorijoje.
 
„Nustatyta, kad bendruomenės cerkvėse žmonėms buvo dalijama priešiška propagandinė literatūra, kuri daugiatūkstantiniais tiražais buvo spausdinama šalies agresorės spaustuvėse. Šiose knygose rusų autoriai kėlė abejones dėl Ukrainos valstybingumo ir liaupsino Kremliaus režimą“, – pažymima pranešime.
 
Maskvos stačiatikių patriarchas Kirilas. EPA-ELTA nuotr.

Per kratas vyskupijos teritorijoje teisėsaugininkai aptiko daug priešiškos spausdintinės medžiagos ir dokumentų, patvirtinančių susirašinėjimo su „kuratoriais“ Maskvoje faktą.
 
UST iniciatyva atliktos nepriklausomos ekspertizės išvados rodo, kad nusikalstama metropolito veikla kelia grėsmę Ukrainos valstybės saugumui.
 
Jam pareikšti įtarimai pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 161-ojo straipsnio 1-ąją dalį (Piliečių lygiateisiškumo pažeidimas dėl jų rasinės, tautinės, religinės priklausomybės, religinių įsitikinimų, neįgalumo ir pagal kitus požymius).
 
Praėjusią savaitę buvo pranešta, kad UST pareigūnai per kratas Maskvos patriarchato Ukrainos stačiatikių bažnyčios cerkvėse ir vienuolynuose rado prorusiškos literatūros, milijonus grynųjų ir įtartinų Rusijos piliečių.
 
Penktadienį UST informavo, kad kratos tęsiamos.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.12.03; 09:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *