Ukrainos parlamento pirmininkas neužkibo ant rusų provokatorių kabliuko


Kaukės. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Kyjivas, gruodžio 2 d. (ELTA). Ukrainos Aukščiausiosios Rados vadovas Ruslanas Stefančukas gavo melagingų pranešimų, kuriuos esą jam siuntė Lenkijos Senato pirmininkas Tomaszas Grodzkis. Jis įsitikinęs, kad su tuo susiję rusų provokatoriai, praneša „Ukrinform“.
 
„Netapti rusų provokatorių taikiniu. Šiomis dienomis pakalikai iš Rusijos (juos sunku net pavadinti „specialiosiomis tarnybomis“) ėmė man rašyti mano ir Ukrainos draugo, Lenkijos Senato pirmininko T. Grodzkio vardu.
 
Dėkui Dievui, palaikau asmeninius kontaktus ir turiu galimybę bendrauti su daugelio valstybių lyderiais. Todėl mus su T. Grodzkiu tiesiog prajuokino nevykėlių provokatorių mėginimai dėtis Europos politikais“, – parašė feisbuke R. Stefančukas.
 
Jis pridūrė: „Taigi, paprastas algoritmas: jeigu mano vardu iš melagingos paskyros su mano nuotrauka ateina pranešimas – tai melagiena! Ir Ukrainos, ir Europos politikai žino mano bendravimo formatą. Kaip ir mano poziciją dėl svarbiausių įvykių ir sprendimų Ukrainoje“.
 
Aukščiausiosios Rados pirmininkas pažymėjo, jog būtina atminti, kad provokavimas ir apsimetinėjimas – hibridinio karo elementas ir dar vienas apgailėtinos Rusijos propagandos metodas.
 
Netrukus po to, kai Lenkijoje netoli sienos su Ukraina sprogo raketa, prezidentas Andrzejus Duda buvo apgautas su Rusijos specialiosiomis tarnybomis siejamų provokatorių. Šie paskambino Lenkijos valstybės vadovui, dėdamiesi Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu. Pokalbio metu A. Duda suprato, kad tai gali būti apgaulė, ir pokalbį nutraukė.
 
Duetas „Vovanas ir Lexusas“ Rusijoje jau seniai garsėja tuo, kad melagingais skambučiais mulkina politikus ir kitas garsenybes. Vasaros pradžioje jie kelių ES šalių sostinių merus privertė patikėti, kad šie kalba su kolega iš Kyjivo Vitalijumi Klyčko.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.12.03; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *