Ukrainos pirmoji ponia smerkia Kremlių dėl „masinių žudynių”


Olena Zelenska. olenazelenska_official / Instagram

Kijivas, kovo 8 d. (AFP-ELTA). Pirmoji Ukrainos ponia Olena Zelenska antradienį atvirame laiške dėl Rusijos invazijos, skirtame pasaulinei žiniasklaidai, pasmerkė Kremliaus vykdomas civilių, įskaitant vaikus, „masines žudynes“.
 
Aistringame pareiškime O. Zelenska sakė, kad Rusijos invazija į Ukrainą „neįmanoma patikėti. „Vasario 24-ąją visi pabudome nuo pranešimo apie Rusijos invaziją“, – rašė ji. „Tankai kirto Ukrainos sieną, lėktuvai įskrido į mūsų oro erdvę, raketų paleidimo įrenginiai apsupo mūsų miestus. Nepaisant Kremliaus remiamų propagandos įstaigų, kurios tai vadina „specialiąja operacija“, patikinimų, iš tikrųjų tai yra masinės Ukrainos civilių žudynės“.
 
Ji išskyrė vaikų aukas kaip „galbūt pačias baisiausias ir pražūtingiausias” ir įvardijo keletą žuvusiųjų. „Aštuonmetė Alisa… mirė Ochtyrkos gatvėse, kol jos senelis bandė ją apsaugoti. Polina iš Kijivo… žuvo per apšaudymą kartu su tėvais. 14-mečiui Arsenijui nuolaužos pataikė į galvą, jo išgelbėti nepavyko, nes greitoji medicinos pagalba nespėjo laiku atvykti dėl intensyvaus apšaudymo“. „Kai Rusija sako, kad ji „nekariauja prieš civilius“, pirmiausia prisimenu šių nužudytų vaikų vardus“, – sakė ji.
 
„Uždarykite mūsų dangų”
 
Savo pranešime O. Zelenska sutelkė dėmesį į civilių gyventojų kančias, milijonams žmonių bėgant iš savo namų nuo Rusijos karinio puolimo. „Šis karas vyksta prieš civilius gyventojus”, – pabrėžė ji. „Mūsų keliai užtvindyti pabėgėlių“, – sakė ji. „Pažvelkite į akis šioms pavargusioms moterims ir vaikams, kurie nešasi su savimi skausmą ir širdgėlą, palikdami tuos, kuriuos myli, ir ankstesnį savo gyvenimą“.
 
O. Zelenska minėjo problemas, susijusias su būtiniausiu medicininiu gydymu. „Kaip lengva rūsyje susileisti insuliną? Arba artilerijai šaudant gauti vaistų nuo astmos? – klausė ji. – Ką ir kalbėti apie tūkstančius vėžiu sergančių pacientų, kurių galimybės gauti chemoterapiją ir spindulinį gydymą dabar neribotam laikui atidėtos“.
 
Ji ragino „tuos, nuo kurių tai priklauso, uždaryti mūsų dangų“. Kol kas NATO atsisako nustatyti neskraidymo zoną virš Ukrainos.
 
44 metų O. Zelenska su vyru, buvusiu komiku, turi du vaikus. Ji vadovavo kampanijai už geresnį vaikų maitinimą mokyklose ir lydėjo V. Zelenskį į tarptautines keliones, 2020 metais Didžiojoje Britanijoje susitiko su princu Williamu ir jo žmona Catherine.
 
Ukrainos prezidentūra iš karto neatsakė į klausimą, ar O. Zelenska dabar yra Kijive.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.03.09; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *