Ukrainos žvalgyba: rusai svarsto įvairius scenarijus Kryme, vienas jų – pasitraukimas


Dega Krymo tiltas. EPA – ELTA foto

Kyjivas, liepos 14 d. (AFP-ELTA). Rusų įsibrovėliai laikinai okupuotame Kryme svarsto įvairius scenarijus, vienas jų – pasitraukimas iš pusiasalio. Tai „Laisvės radijo“ eteryje sakė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas, pranešė „Ukrinform“.
Sprogimas ant Krymo tilto. 2022 spalio 7-oji. EPA – ELTA foto
 
A. Jusovas sakė, kad rusai daug mėnesių kruopščiai rengėsi Krymo gynybai ir toliau tai daro. Šiandien matyti, kad parengta kelių linijų ešeloninė gynyba, įskaitant įtvirtinimus, inžinerinius statinius, daugybę kilometrų apkasų.
 
„Tačiau jie svarsto įvairius scenarijus. Kai kurie apkasai Kryme yra toli nuo laikinai okupuoto pusiasalio administracinės sienos su žemynine Ukraina. Tai reiškia, kad jie laiko pasitraukimą realistišku scenarijumi. Ukrainos saugumo ir gynybos pajėgos dirba, kad šis scenarijus būtų įgyvendintas“, – sakė A. Jusovas.
 
Karinio analitiko Oleksijaus Hetmano teigimu, Ukrainos ginkluotosios pajėgos, gavusios prancūzų tolimojo nuotolio raketas SCALP, visiškai perims Rusijos okupuoto Krymo ir Kerčės tilto kontrolę.
 
Viljama Sudikienė (UKRINFORM)
 
2023.07.15; 10:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *