Ukrainos žvalgyba: Rusija turi maždaug 75 raketas „Kinžal“, todėl keičia smūgių taktiką


Iskander, S-400, Topol ir kitos Rusijos raketos

Kyjivas, rugpjūčio 29 d. (Ukrinform-ELTA). Rusija turi nedidelį hipergarsinių raketų „Kinžal“ rezervą – apie 75 vienetus – ir per mėnesį gali pagaminti ne daugiau kaip šešias tokias raketas.
 
„Kinžal“ raketų rezervas šiuo metu sudaro apie 75 vienetus. Rusai labai vertina šias raketas ne tik dėl palyginti nedidelio jų skaičiaus, bet ir dėl to, kad, mūsų skaičiavimais, priešas per mėnesį gali pagaminti ne daugiau kaip šešis vienetus – bent jau taip numatyta jų plane“, – interviu „RBC-Ukraina“ sakė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos direkcijos atstovas Vadimas Skibickis.
 
Pasak jo, Ukrainos karinė žvalgyba mato, kaip dėl ribotų tam tikrų tipų raketų atsargų ir gamybos keičiasi Rusijos smūgių taktika.
 
„Pirmiausia skirtingų klasių raketų kaitaliojimas. Antra, rusai dabar kruopščiau renkasi taikinius ir daug dėmesio skiria sparnuotųjų raketų ir dronų skrydžio trajektorijoms nustatyti, kad apeitų mūsų oro gynybos sistemas. Trečia, jie pradėjo greičiau priimti sprendimus dėl smūgių“, – sakė V. Skibickis.
 
Jis pridūrė, kad Rusija mokosi ir pradeda taikyti naujus metodus ir taktiką.
 
„Ir greičiausiai dabar rusai keičia taikinių mūsų teritorijoje pasirinkimo metodą. Dabar priešas tyrinėja mūsų energetikos objektus, ieško jų pažeidžiamų vietų, taip pat mūsų oro gynybos sistemų išsidėstymą. Rusai visa tai analizuos, kad parinktų optimalius raketų paleidimo maršrutus“, – sakė Vyriausiosios žvalgybos direkcijos atstovas.
 
Pasak jo, smūgių taktika ir metodas priklausys nuo to, kaip metodiškai ir teisingai Rusija nustatys Ukrainai kritiškai svarbius objektus.
 
„Mes, savo ruožtu, darysime viską, kas įmanoma, kad apsaugotume savo objektus, laiku aptiktume pasirengimą smūgiams ir atitinkamai pateiktume rekomendacijas savo energetikos įmonėms, kad būtų išvengta rimtų sugriovimų“, – pabrėžė V. Skibickis.
 
Živilė Aleškaitienė (UKRINFORM)
 
2023.08.30; 06:37
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *