Ukrainos žvalgybos vadas papasakojo apie Kerčės tilto sprogdinimo operacijas


Ukrainos slaptoji tarnyba SBU

Kyjivas, rugpjūčio 19 d. (Ukrinform-ELTA). Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovas Vasylis Maliukas papasakojo apie Kerčės tilto sprogdinimo operacijas, kuris jungia Rusiją ir jos aneksuotą Krymo pusiasalį, praneša „Ukrinform“.
 
Pirmasis sprogimas įvyko 2022 m. spalio 8 d. SBU panaudojo 21 toną heksogeno vežusį sunkvežimį, V. Maliukas sakė duodamas interviu žurnalui NV. Jis planavo ir prižiūrėjo specialios operacijos vykdymą.
 
Sprogstamoji medžiaga buvo apvyniota tokiu storu pakavimo plėvelės sluoksniu, kad jos nepastebėjo skeneriai patikros punktuose. Važtaraštyje buvo nurodyta, kad sunkvežimis vežė pakavimo plėvelę. SBU taip pat išplatino nuotraukas iš pasiruošimo šiai operacijai. Be to, V. Maliukas atskleidė, kad SBU pavyko išvengti specialių trikdžių sistemos, kurią Rusija naudoja ant Kerčės tilto, kad pakeistų globalios padėties nustatymo sistemos GPS koordinates.
 
Tuo metu prie sėkmingos antrosios tilto sprogdinimo operacijos 2023 m. liepą prisidėjo neįvardijamas pareigūnas šaukiniu „Medžiotojas“. SBU vadovas teigė, kad šis pareigūnas itin prisidėjo prie vandens dronų kūrimo, kurie padarė žalą tiltui, vienam iš Vladimiro Putino režimo simbolių.
 
Ukrainos vandens dronai gali plukdyti 850 kg heksogeno. Jų valdymo sistema buvo ištobulinta tiek, kad buvo sukurtas iš esmės kokybiškai naujas modelis. Per nuotolį valdomas dronas kamikadzė padarytas iš tokios medžiagos, kurios neužfiksuoja priešo radarai. Jeigu reikia, gali būti naudojami trys valdymo ir susinaikinimo būdai.
 
SBU vadovas taip pat pabrėžė, kad Kerčės tiltas yra teisėtas taikinys Ukrainai, o Ženevos konvencija, reguliuojanti karybos taisykles, nedraudžia pulti tokių objektų.
 
Karolis Broga (UKRINFORM)
 
2023.08.20; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *