Utenoje – partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos šventė


Kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Lietuvos kariuomenė vėl skelbia šūkį „Mes tai Jūs“ ir kviečia susitikti didžiausiame renginyje visuomenei – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos šventėje Utenoje.
 
Šeštadienį renginys prasidės padėkos mišiomis už partizanus ir Laisvės gynėjus, prisimenant jų pasiaukojimą ir tikėjimą laisva Lietuva. Laisvės atgavimo ir išsaugojimo idėja bus įprasminta tylos minute ir pagarbos salvėmis prie paminklo partizanams Utenio aikštėje bei naujų Lietuvos šaulių sąjungos narių priesaika.
 
Šventei persikėlus į miesto centre esančią Utenos kultūros centro aikštę, pirmiausia visus susirinkusius pasveikins NATO naikintuvų skrydis, bus iškilmingai pakeltos Lietuvos valstybės, istorinės, Ukrainos, ES ir NATO vėliavos. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos minėjime dalyvaus prezidentas Gitanas Nausėda, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.
Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Garbės sargybos kuopos kariai bei Lietuvos kariuomenės orkestras pademonstruos savo sukurtas programas, lankytojai karinių palapinių miestelyje galės susipažinti su Lietuvos kariuomenės ir mūsų sąjungininkų ginkluote, ekipuote bei technika. Šventės svečiai galės apžiūrėti pėstininkų kovos mašiną „Vilkas“, savaeigę lauko artilerijos haubicą „PzH 2000“, šarvuotį „M-113“, šarvuotąjį kovinės paramos visureigį JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle), prieštankinį raketų kompleksą „Javelin“, amerikiečių tanką „Abrams“ ir savaeigę haubicą „Paladin“, visureigius HMMWV, Karinių oro pajėgų sraigtasparnį „Dauphin“ ir šiuo metu Lietuvoje dislokuotų Jungtinių ekspedicinių pajėgų sraigtasparnį „Wildcat“ bei daugybę kitos technikos. Istorijos mylėtojams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas pristatys atkurtą XIV a. šarvų ir ginklų komplektą.
Lietuvos kariuomenės ir visuomenės šventės atidarymą skelbia šūviai iš senoviškos patrankos. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Pirmos dienos renginius Utenoje užbaigs koncertinė Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo programa su solistais Egle Jakštyte ir Jurgiu Brūzga bei Utenos regiono jaunimo grupių pasirodymai.
 
Sekmadienį visų besidominčių partizanine Lietuvos praeitimi laukia 11 kilometrų maršrutas Algimanto apygardos partizanų takais Anykščių rajone. Žygio pabaigoje Niūronyse Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai atliks pagarbos salves Aukštaitijos partizanams atminti, padės gėles ant pirmojo Anykščių krašto partizanų vado Jono Biliūno-Žolyno ir jo būrio partizanų kapų. Finišo vietoje muzikinę programą atliks Karinių oro pajėgų orkestras ir ansamblis „Vilnelė“, bus eksponuojama karinė ginkluotė, taip pat kilnojamoji paroda apie Lietuvos partizanus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.05.14; 07:42
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *