Už du neteisėtai sumedžiotus paukščius – ir piniginiai nuostoliai, ir atimta teisė medžioti


Žolinių dieną Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai patikrino Šalčininkų rajono savivaldybės medžiotojus. Per patikrinimą nustatyta, kad buvo neteisėtai sumedžiotas laukys ir pilkoji antis.
 
„Pagal medžioklės taisyklėse nustatytus terminus laukius leidžiama medžioti nuo rugsėjo 15 d. iki gruodžio 15 d., o pilkosios antys yra įrašytos į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, todėl jų medžioklė draudžiama“, – sako Vilniaus GGAI pareigūnas Tomas Ūsaitis.
 
Už neteisėtai sumedžiotus paukščius asmeniui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų su teisės medžioti atėmimu nuo 3 iki 5 metų ir nusižengimo padarymo įrankio – lygiavamzdžio šautuvo konfiskavimas. Taip pat asmuo privalės atlyginti 403 eurų žalą gamtai, nurodoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime.
 
Beje, primena T. Ūsaitis, šiuo metu iki gruodžio 15 d. galima medžioti didžiąsias antis, rudagalves krykles, klykuoles ir kanadines bernikles, iki lapkričio 30 d. – perkūno oželius ir slankas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.08.18; 07:42
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.