Po jau įvykdytų sprogimų M. Podoliakas paragino „išmontuoti“ Krymo tiltą


Michailas Podoliakas. EPA – ELTA foto

Kyjivas, rugpjūčio 17 d. (AFP-ELTA). Aukštas Ukrainos pareigūnas trečiadienį paragino „išmontuoti“ pagrindinį Maskvos tiltą, jungiantį Kremliaus kontroliuojamą Krymą su Rusijos žemynine dalimi, keliems išpuoliams pusiasalyje jau įvykus.
 
2018 metais Rusijos prezidento Vladimiro Putino iškilmingai atidarytas 19 km ilgio tiltas yra pagrindinis Maskvos karinis ir civilinis sausumos koridorius į pusiasalį, kurį ji 2014 metais atplėšė nuo Ukrainos.
 
„Šis tiltas yra neteisėtas objektas“, – socialinėje žiniasklaidoje pareiškė prezidento padėjėjas Michaylo Podoliakas.
 
Todėl jis „turi būti išmontuotas. Nesvarbu, kaip – savanoriškai ar ne“, – pridūrė jis, leisdamas suprasti, kad Kerčės tiltas gali tapti Ukrainos pajėgų kariniu taikiniu.
 
Rusijos karinius objektus pusiasalyje neseniai sukrėtė sprogimai, o Rusijos gynybos ministerija išpuolius pavadino „sabotažo“ aktu.
 
Ukraina viešai neprisiėmė atsakomybės už sprogimus, tačiau politiniai ir kariniai pareigūnai internete šmaikštavo apie incidentus ir leido suprasti, kad prie jų prisidėjo Ukrainos pajėgos.
 
Antradienio vakarą po sprogimų šaudmenų sandėlyje netoli Džankojaus kaimo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipimesi sakė, kad iš Krymo išvyksta rusų turistai, kurie suprato, kad „Krymas – ne jiems skirta vieta“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.08.18; 07:35
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.