Už pasipelnymą iš donorų kraujo – 1,5 metų laisvės atėmimo bausmė


Kauno apygardos teismas kaltu dėl sukčiavimo, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo pripažino buvusį Kraujo donorystės centro vadovą A. J. A.

Už šiuos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų išaiškintus korupcinius nusikaltimus centro vadovui skirta 1,5 metų laisvės atėmimo bausmė ir jos vykdymas atidėtas dvejiems metams.

Atlikę ikiteisminį tyrimą STT pareigūnai nustatė, kad centro direktorius, siekdamas turtinės naudos, pažeisdamas įstatymus ir piktnaudžiaudamas tarnyba organizavo neteisėtą kraujo plazmos išvežimą iš Lietuvos į Austrijoje esančią gamyklą. Ataskaitose direktorius nurodė, kad veža plazmą perdirbti, tačiau plazma buvo parduota. Iš šios neteisėtos veiklos buvo uždirbta daugiau nei 1,7 mln. eurų.

Be to, klastodamas dokumentus centro direktorius išvengė prievolės grąžinti donorų kompensacijoms skirtas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas – 228 tūkst. eurų.

Teismas kaltu pripažino ir juridinį asmenį – Kraujo donorystės centrą. Atsižvelgdamas į tai, kad centrui iškelta bankroto byla, teismas jam skyrė bausmę – likvidavimą.

Informacijos šaltinis – www.stt.lt

2015.10.09; 06:14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *