Uždaromas Rusijos generalinis konsulatas Klaipėdoje


Rusijos generalinis konsulatas Klaipėdoje. Slaptai.lt nuotr.

Lietuva pažemino Rusijos diplomatinio atstovavimo lygį šalyje. Kaip pirmadienį pranešė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, nuspręsta iš šalies išsiųsti Rusijos ambasadorių bei uždaryti Rusijos Federacijos generalinį konsulatą Klaipėdoje.
 
„Reaguodama į besitęsiančią Rusijos karinę agresiją prieš suverenią Ukrainą ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų įvykdytus žiaurumus įvairiuose okupuotuose Ukrainos miestuose, įskaitant kraupias žudynes Bučoje, priėmė sprendimą pažeminti diplomatinio atstovavimo lygį“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė ministras.
 
„Rusijos Federacijos ambasadorius privalės išvykti iš Lietuvos. Lietuvos ambasadorius Maskvoje į Lietuvą grįš artimiausiu metu“, – teigė G. Landsbergis, paragindamas euroatlantinių valstybių bendruomenės kolegas daryti tą patį.
 
„Apie šiuos sprendimus šiandien informavome savo ES ir NATO partnerius bei pakvietėme padaryti tą patį“, – teigė jis.
 
Taip pat Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad nuspręsta uždaryti ir Lietuvos uostamiestyje esantį Rusijos generalinį konsulatą.
 
„Lietuvos Vyriausybė atsižvelgdama į bendrą nekonstruktyvų Rusijos diplomatinės tarnybos vaidmenį agresijos prieš Ukrainą atžvilgiu, uždaro (Rusijos – ELTA) generalinį konsulatą Klaipėdoje. Rusijos okupacinių pajėgų brutalumas peržengia bet kokias civilizuoto pasaulio normas. Tai, ką pasaulis išvydo Bučoje, deja, gali būti tik pradžia. Išlaisvinant kitus miestus galime išvysti ir daugiau karo nusikaltimų pavyzdžių“, – sakė G. Landsbergis.
Rusijos ambasada Vilniuje. Vytauto Visocko foto
 
Be to, kaip pažymėjo politikas, dėl Rusijos kariuomenės vykdomo sadistinio žiaurumo prieš taikius civilius Ukrainoje, Lietuva inicijavo kreipimąsi į tarptautinį baudžiamąjį teismą.
 
„Visi Rusijos ginkluotųjų pajėgų įvykdyti karo nusikaltimai ir nusikaltimai žmoniškumui Ukrainoje nebus pamiršti. Lietuva inicijavo kreipimąsi į tarptautinį baudžiamąjį teismą ir remia visas priemones, kuriomis būtų užtikrinta Rusijos ginkluotųjų pajėgų ir visų putinistinio Rusijos režimo atstovų atsakomybė už vykdomus žmogaus teisių ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus Ukrainoje“, – sakė ministras.
 
ELTA primena, kad visą pasaulį apskriejo nuotraukos iš netoli Kyjivo išsidėsčiusio nedidelio Bučos miestelio, kur po Rusijos karių pasitraukimo gatvėse buvo rasti daugybės civilių lavonai. Ukraina teigia, kad dėl to kalti miestą prieš tai okupavę Rusijos kariai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.04.05; 07:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *