V. Čmilytė-Nielsen: karas Ukrainoje jau tapo V. Putino režimo pralaimėjimu


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Ukrainoje Rusijos prezidento Vladimiro Putino pradėtas karas tampa jo paties pralaimėjimu, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Parlamento vadovės teigimu, šis karas ne tik sugriovė mitus apie neva nenugalimą ir modernią Rusijos armiją, tačiau taip pat sunaikino galimybes šiai šaliai toliau taikyti savo „minkštąją galią“ bei suvienijo laisvąjį pasaulį.
 
„Stebėdama tą karą ir matydama procesus, aš taip pat matau, jog šis karas jau tampa V. Putino pralaimėjimu, V. Putino režimo pralaimėjimu jau tapo, nes subliuško labai daug mitų. Pirmiausia subliuško mitas apie nenugalimą armiją, kuriai nėra analogų pasaulyje, kuri yra labai neva moderni. Tai dabar, matyt, pilnas internetas yra memų, kurie aiškiai parodo, kad tai visiškai neatitinka realybės“, – „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.
 
Pasak jos, taip pat subliuško ir daugelį metų įvairiose srityse Rusijos puoselėjama „minkštoji galia“.
 
„Ji buvo labai juntama įvairiose srityse, taip pat ir sporte, pavyzdžiui, tuose pačiuose šachmatuose. Dabar, kai Rusija yra visiškai izoliuojama iš visų sričių, kas ir turi būti, ta ilgai ir labai kruopščiai puoselėta „minkštoji galia“ nebeveikia ir nebeveiks“, – akcentavo Seimo pirmininkė.
V. Čmilytės-Nielsen atkreipia dėmesį ir į tai, kad Rusijos invazija į Ukrainą labai suvienijo demokratinį pasaulį.
 
„Šis šokas – karas Ukrainoje – labai suvienijo laisvąjį pasaulį, demokratinį pasaulį. Kai kurie dalykus, žinoma, reikėjo padaryti anksčiau.
 
Kalbu apie sankcijas Rusijai, apie embargą kai kuriems svarbiausiems Rusijos produktams, tai jau vyksta, tai įvyko iš esmės labai greitai. Na ir vėlgi tai perbraižė situaciją pasaulyje, matyt, ilgiems metams į priekį“, – sakė parlamento vadovė.
 
ELTA primena, kad vasario 24-osios rytą Rusija pradėjo agresyvų ir tarptautinės bendruomenės pasmerktą karinį įsiveržimą į Ukrainą.
 
Vakarų bendruomenė, į tai reaguodama, Rusijai paskelbė labai griežtas sankcijas ir ekonominę bei karinę paramą Ukrainai. Vakarų bendruomenė kaltina Kremlių Ukrainoje tikslingai griaunant miestus ir žudant nekaltus civilius.
 
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
 
2022.03.09; 10:00
print

Vienas komentaras

  • Nors „mirk iš juoko” kaip tos LT kgbPistų žiurkės „vartaliojasi” )))) Tipo baisios LT ale-patriotės (-ai). P.S. Tai ir jos „semeika” (šeimyną) pralaimi su tuo russ-režimu kartu. Gi tos išperos „gimdytojas” oficialus kgbPistas-išgama ruskis. Ne kas kitas – kaip jis tą ruskę (čmil) į Seimą ir „prastūmė” per kgbPistų liniją. Uiiii uiiiii kaip dabar neramu darosi tiems slaptiems russkelių režimo pakalikams LT/EU „šeiltuose postuose”. Žių kad „neapsiverstų lėkštutės” ir teks garmėti pragaran dar šiame pasaulėlyje….

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *