V. Nuland: kibernetinė ataka Ukrainoje primena „išbandytus rusų metodus“


Kibernetinis saugumas. Slaptai.lt nuotr.

Londonas, sausio 15 d. (ELTA). JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams Victoria Nuland pareiškė, kad neseniai surengta kibernetinė ataka prieš Ukrainos ministerijas primena praeityje Rusijos naudotus metodus.
 
„Šiuo metu nesu pasirengusi kalbėti apie tai, kas susijęs (su kibernetine ataka). Tik pasakysiu, jog tai išbandyti rusų metodai, kurie buvo naudojami visame pasaulyje“, – teigė ji šeštadienį paskelbtame interviu Didžiosios Britanijos laikraščiui „The Financial Times“.
 
Anot V. Nuland, praeityje Rusijos specialiosios tarnybos taip elgdavosi, kad „destabilizuotų vyriausybes, patikrintų savo galimybes“.
 
Penktadienį Ukrainos saugumo tarnyba pranešė tirianti plataus masto programišių ataką prieš kai kuriuos vyriausybinius tinklalapius.
 
Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas pareiškė, kad atsakomybė už kibernetinę ataką tenka Rusijai.
 
Pasak Ukrainos prezidento biuro vadovo Andrijaus Jermako, darbą jau atnaujino beveik visi atakos paveikti tinklalapiai. Jis pridūrė, kad Ukraina šiuo klausimu glaudžiai bendradarbiauja su JAV ir Didžiąja Britanija, ir pavadino incidentą mėginimu destabilizuoti padėtį šalyje.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.01.16; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *