V. Orbanas dvyliktą kartą susitiko su V. Putinu


Viktoras Orbanas. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, vasario 1 d. (AFP-ELTA). Vakarų ir Rusijos nesutarimai dėl Ukrainos krizės yra „įveikiami“, antradienį Maskvoje po derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pareiškė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.
 
„Padėtis rimta, skirtumai dideli, – per bendrą spaudos konferenciją sakė V. Orbanas. – Bet esami pozicijų skirtumai yra įveikiami, įmanoma sudaryti tokį susitarimą, kuris garantuotų ir taiką, ir Rusijos saugumą, ir kuris būtų priimtinas NATO narėms“.
 
Šį V. Orbano vizitą smarkiai kritikavo Vengrijos opozicija, apkaltinusi jį nacionalinių interesų išdavyste, Vakaruose vis labiau baiminantis Rusijos atakos prieš Ukrainą.
 
V. Orbanas, NATO narei Vengrijai vadovaujantis nuo 2010 metų, palaiko draugiškus santykius su V. Putinu, tuo pat metu prastėjant šalies santykiams su Europos Sąjunga.
 
putinas-orbanas

„Dirbame kartu 13 metų, tai jau 12 mūsų susitikimas, o dėl dabar susiklosčiusios tarptautinės situacijos šis susitikimas akivaizdžiai buvo pats svarbiausias“, – sakė V. Orbanas.
 
„Į šį vizitą žiūrėjau ir kaip į taikos misiją. Galėčiau pasakyti prezidentui, kad ES yra vieninga, kad nėra tokio ES lyderio, nė vieno, kuris norėtų konflikto su Rusija“, – sakė jis.
 
„Pasakiau prezidentui ir visada sakau tai mūsų sąjungininkams: tęskite šias derybas, naudokite visas diplomatines priemones įtampai sumažinti“, – pridūrė V. Orbanas.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.02.02; 07:39
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *