Teismas atmetė A. Breiviko prašymą


Andersas Behringas Breivikas. EPA – ELTA fotografija

Oslas, vasario 1 d. (AFP-ELTA). Norvegijos teismas antradienį atmetė neonacio Anderso Behringo Breiviko prašymą paleisti lygtinai praėjus 10 metų po to, kai jis buvo nuteistas už 77 žmonių nužudymą per didžiausią kruviną išpuolį šalyje taikos metu.
 
„Yra aiški rizika, kad (Breiviko) elgesys bus toks pat, kaip ir tada, kai surengė liepos 22 dienos teroristinius išpuolius“, – pareiškė Norvegijos pietrytinio Telemarko regiono teismas, atmesdamas jo prašymą lygtinai paleisti anksčiau laiko.
 
A. B. Breivikas niekada nepareiškė jokio apgailestavimo dėl išpuolių, nusinešusių 77 žmonių gyvybes, taigi tokio teismo sprendimo ir buvo tikėtasi.
 
2011 metų liepos 22 dieną dešiniojo sparno ekstremistas nužudė aštuonis žmones, susprogdinęs sunkvežimyje padėtą bombą netoli vyriausybės institucijų Osle, o vėliau nuvyko į Utiojos salą, kur, persirengęs policijos pareigūnu, nušovė dar 69 žmones, kurių dauguma buvo paaugliai, dalyvavę Darbo partijos jaunimo sparno vasaros stovykloje.
 
Dabar 42 metų A. B. Breivikas 2012 metais buvo nuteistas kalėti 21 metus – tai griežčiausia bausmė Norvegijoje ir ji gali būti pratęsta iki tol, kol jis bus laikomas grėsme visuomenei.
 
Jis turėjo praleisti mažiausiai 10 metų kalėjime, kol galėjo prašyti lygtinio paleidimo, tą ir padarė praėjusį mėnesį, o jo prašymui svarstyti buvo surengtas trijų dienų posėdis.
 
Kadangi jo šansai būti paleistam lygtinai nuo pat pradžių buvo minimalūs, A. B. Breivikas pasinaudojo savo pasirodymu teisme ir gautu žiniasklaidos dėmesiu savo ideologinės propagandos skleidimui.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.02.22; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *