V. Putinas stebėjo branduolinių pajėgų pratybas


V. Putinas stebėjo branduolinių pajėgų pratybas. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, vasario 19 d. (AFP-ELTA). Šeštadienį Rusijoje buvo surengtos branduolinių pajėgų pratybos, kurias stebėjo prezidentas Vladimiras Putinas. Jos vyko Vakarams nerimaujant, kad Kremlius artimiausiomis dienomis rengiasi pulti Ukrainą, praneša AFP.
 
Rusijos valstybinė televizija transliavo vaizdus, kuriuose V. Putinas ir Aliaksandras Lukašenka sėdi prie stalo Kremliuje ir ekranuose stebi naujausių hipergarsinių ir sparnuotųjų raketų, galinčių nešti branduolinį ginklą, paleidimą.
 
Kremlius paskelbė, kad pratybose dalyvavo bombonešiai TU-95 ir povandeniniai laivai, o visos raketos pataikė į taikinius.
 
Anksčiau Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas užsiminė apie branduolinius ginklus.
 
„Tokie bandymai, be abejo, neįmanomi be valstybės vadovo. Juk žinote apie garsųjį juodą lagaminėlį su raudonu mygtuku“, – sakė jis.
 
Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad pratybose dalyvavo beveik visos kariuomenės rūšys, įskaitant strateginių raketų pajėgas bei Šiaurės ir Juodosios Jūros laivynus, turinčius povandeninių laivų ginkluotų branduolinėmis raketomis.
 
JAV perspėja, kad Rusija prie Ukrainos sienų sutelkė 150 000 karių, o įskaitant separatistų pajėgas – 190 000 karių, ir jau apsisprendė pulti Ukrainą.
 
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį dalyvauja Miuncheno saugumo konferencijoje Vokietijoje. Jis siekia užsitikrinti Vakarų paramą tuo metu, kai separatistai suaktyvino Ukrainos pajėgų apšaudymą šalies rytuose. Per artilerijos apšaudymą žuvo vienas ukrainietis karys.
 
Kremlius neigia ketinantis pulti Ukrainą, nes šalis siekia narystės ES ir NATO. Tačiau Maskva nesiėmė jokių žingsnių, kad paneigtų nuogąstavimus dėl galimos invazijos, o Rusijos valstybinė televizija ėmė skleisti gandus, kad tai Kijevas rengiasi pulti prorusiškus separatistus Ukrainos rytuose. Neva dėl to separatistai pradėjo žmonių evakuaciją į Rusiją.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2022.02.20; 04:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *