V. Zelenskis: Ukraina gina Europą nuo Rusijos


V. Zelenskis: Vakarai turėtų labiau remti Ukrainą, nes ji gina Europą nuo Rusijos. EPA-ELTA nuotr.

Kijevas, vasario 19 d. (AFP-ELTA). Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pareiškė, kad jo šalis yra Europos „skydas“ nuo Rusijos ir Vakarai ją turėtų labiau remti galimo Rusijos puolimo akivaizdoje, praneša AFP.
 
Dalyvaudamas Miuncheno saugumo konferencijoje Vokietijoje V. Zelenskis pasmerkė nuolaidžiavimo politiką Kremliaus atžvilgiu.
 
„Aštuonerius metus Ukraina buvo skydas. Aštuonerius metus Ukraina sulaikė vieną stipriausių pasaulio kariuomenių“, – kalbėjo V. Zelenskis.
 
Jis pareikalavo, kad Ukrainai būtų nustatytas aiškus ir realus narystės NATO terminas. Jis taip pat išsakė norą susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kad išsiaiškintų jo siekius.
 
Galimos Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje Vakarų lyderiai pagrasino Kremliui sankcijomis. Kai kurios Europos šalys taip pat rekomendavo savo piliečiams išvykti ir nekeliauti į Ukrainą.
 
Tarptautiniai stebėtojai iš Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pranešė, kad itin padaugėjo paliaubų pažeidimų Ukrainos rytuose, fronto linijoje tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų.
 
Pastarosiomis dienomis ten buvo iššauta šimtai artilerijos ir minosvaidžių sviedinių. Šeštadienį abi pusės kaltino viena kitą dėl ugnies atidengimo, o Kijevas paskelbė, kad per apšaudymą žuvo du ukrainiečiai kariai. Tai pirmosios aukos daugiau nei po mėnesio pertraukos.
 
Dešimtys artilerijos sviedinių šeštadienį sprogo už poros šimtų metrų nuo Ukrainos vidaus reikalų ministro, kuris lankėsi prie fronto linijos ir susitiko su žurnalistais.
Rankas šalin nuo Ukrainos. Slaptai.lt foto
 
Be to, šeštadienį separatistai jų užimtose teritorijose Donecko ir Luhansko srityse paskelbė visuotinę mobilizaciją ir ragino vyrus imti į rankas ginklus bei pradėjo masinę moterų ir vaikų evakuaciją į Rusiją.
 
Maskva ir separatistai apkaltino Kijevą planuojant puolimą rytų Ukrainoje. Tačiau tokią informaciją griežtai paneigė tiek Ukraina, tiek Vakarai, sakydami, kad Rusija tiesiog ieško preteksto karui.
 
Rusijoje buvo pradėtas tyrimas po to, kai vienas neva Ukrainos pajėgų iššautas sviedinys sprogo Rusijoje, Rostovo srityje, maždaug 1 km nuo sienos. Sprogimas jokios žalos nepadarė ir niekas nenukentėjo.
 
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pareiškė, kad pranešimai apie į Rusijos teritoriją nukritusius sprogmenis yra melagingi.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2022.02.20; 08:31
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *