V. Tomaševskis apie prezidento kritiką: sunkiai suvokiamas pasisakymas


Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLKA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis sako, kad prezidento Gitano Nausėdos žodžiai, jog V. Tomaševskis nenori keisti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus, nes jis yra lengvai tampomas už virvučių, yra sunkiai suvokiami.
 
„Sunkiai suvokiamas pasisakymas. Savaitę patarėjai kalbėjo prezidento vardu, o vakarykštis pasisakymas, kaip čia diplomatiškai pasakyti… Nesuprantamas. Nedera įžeidinėti kitus. Toks įžeidimas nėra geras stilius. Tai netinkamai pasirinkti žodžiai, kadangi įžeisti kiekvienas kitą gali“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė V. Tomaševskis.
 
Anot jo, po prezidento patarėjų kalbų niekas nepasikeitė.
 
„Pats įvertinimas ministrų kabineto, kad ministras dirba gerai, kažkokio naujo fakto, argumento nėra. Tie pareiškimai iš piršto laužti. Kai kurie buvo paprastas melas, kaip brakonieriavimas ar namas prie ežero, kai kurie nereikšmingos smulkmenos, kai kurie apskritai nesusiję su darbu ministro, o su Seimo nario pareigomis. Tenka tik apgailestauti, kur yra tam tikras įžeidinėjimas, žeminimas, tai yra nesolidu“, – teigė V. Tomaševskis.
 
LLKA-KŠS lyderio teigimu, negalima apkaltinti ministro, neturint argumentų.
 
„Čia nėra užsispyrimas, tai ta pati moralė, kad negalima apkaltinti žmogų, neturint tam argumentų. Mes mažai sakome apie priežastį viso šito jovalo, kaip sakė prezidentas. Ministras, kaip sakė premjeras, galų gale pradėjo dirbti, pradėjo domėtis ministras visais buvusiais atliktais ar neatliktais darbais. Viešai nuskambėjo, kad ministerija prasčiausiai panaudojo ES lėšas ir tai jau yra nusikaltimas, kadangi lėšos galėjo būti skirtos žmonių gerovei, infrastruktūrai sutvarkyti“, – „Žinių radijui“ sakė jis.
 
„Jūs puolate visą mėnesį. (…) Aišku, metami dideli pinigai į žiniasklaidą nesąžiningą, kuri šitą temą dirbtinai eskaluoja, kiek jau melo buvo pasakyta, patys paneigia. Taip nedaroma ES valstybėse“, – pridūrė V. Tomaševskis.
ELTA primena, kad G. Nausėda apie susisiekimo ministrą J. Narkevičių antradienį Londone kalbėjo kaip apie problemą bei pasilieka prie nuomonės, kad ministras turėtų būti pakeistas.
 
„Jerunda, vsio zakonno, tai yra argumentai, kurie gal tiko 1996 metais, jie netinka 2019 metais. Turime kalbėti apie Narkevičių kaip apie problemą ir pagaliau nuimti tą miglą, kuri yra viešojoje erdvėje pučiama, kad čia kažkokia koalicija gali sugriūti ar panašiai. Kalbame apie vieno žmogaus, V. Tomaševskio, nenorą pakeisti šitą ministrą, nes šitas ministras yra lengvai tampomas už virvučių, labai patogus. Tai būtų pusė bėdos. Visa bėda, kad šis ministras gali būti ir yra tampomas kitų žmonių ir kitų politikų. Mes tokio ministro sau turėti prabangos neturime ir, manau, jis turi būti keičiamas“, – žurnalistams Londone sakė G. Nausėda.
 
Pirmadienį po laikino nedarbingumo į darbą sugrįžęs premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams sakė, kad kol kas nemato teisinio pagrindo J. Narkevičiaus atleidimui.
 
Į tokį premjero pareiškimą netruko sureaguoti Prezidentūra, pastarąją savaitę deklaravusi, kad nebepasitiki susisiekimo ministru. Pasak jos, Vyriausybės vadovas turėtų žinoti, kad į skandalus įklimpusiam J. Narkevičiui galioja ne tik teisiniai, bet ir moraliniai reikalavimai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.04; 10:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *