V. Zelenskio atstovė: kai kurie Vakarų politikai ragina Ukrainą nevaduoti Krymo


Krymo pusiasalis – tai Ukraina

Kyjivas, gegužės 6 d. (ELTA). Kai kurie Vakarų politikai ragina Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį nevaduoti Krymo, baimindamiesi padarinių.
 
Tai interviu naujienų agentūrai PAP pareiškė prezidento nuolatinė atstove Krymo autonominėje respublikoje Tamila Taševa.
 
„Kai kurie Vakarų politikai mus įspėja. Jie mano, jog turėtume visiškai atsisakyti veiksmų Krymui atgauti. Bet noriu pabrėžti, kad Krymą ir Ukrainą dar nuo kazokų laikų sieja labai tvirtas ryšys, ir niekas to nepakeis“, – sakė pareigūnė.
 
„Jie teigia, kad Krymą tikrai galima atgauti, bet galimi padariniai būtų skaudūs tiek pusiasalio gyventojams, tiek visai Ukrainai. Jie bijo, jog jei mes atsikovosime Krymą, tai Maskva panaudos taktinį branduolinį ginklą“, – pažymėjo T. Taševa.
 
Ji priminė, kad ukrainiečiai prieš šešis mėnesius išlaisvino Chersoną, ir nieko neįvyko, nors, pasak Maskvos, tai buvo vadinamasis Rusijos teritorijos vientisumo pažeidimas. „Pagal Putino branduolinę doktriną, jie turėjo nedelsdami panaudoti taktinį branduolinį ginklą“, – sakė Ukrainos prezidento atstovė Kryme.
 
Ji nepanoro įvardyti Vakarų politikų, kuriuos turi omenyje.
 
„Nėra tikslios pusiasalio išvadavimo datos, bet tikriausiai jau artimiausiu metu Ukraina atsikovos Krymą“, – pareiškė T. Taševa.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.05.07; 05:07
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *