V. Zelenskis: aš tikrai pasitikiu lietuviais, labai jiems ačiū


V. Zelenskis. EPA-ELTA nuotr.

Prezidentas Volodimyras Zelenskis sako vertinantis Lietuvos paramą Ukrainai, kuriai tenka kariauti su Rusija. Jo teigimu, norėdami padėti Ukrainai laimėti karą, lietuviai turėtų ir toliau daryti tą patį, ką darė iki šiol.
 
„Ką gali padaryti Lietuva? Daryti tą patį. Būti su mumis, nes tikrai esame labai geri draugai, atviri draugai. Manau, tai labai vertinga – būti sąžiningam su savo partneriais ir būti draugais. Aš tikrai pasitikiu lietuviais, labai jiems ačiū“, – išskirtiniame interviu TV3 televizijai sakė V. Zelenskis.
 
Vis dėlto Ukrainos prezidentas pripažįsta, kad pagalba gali būti didelis iššūkis net ir tiesiogiai kare nedalyvaujančioms valstybėms.
 
„Karas gali nuvarginti. Aišku, mes neturime galimybės pavargti, nes prarasime viską, savo ateitį. Tačiau bet kuri kita Europos ar pasaulio visuomenė gali būti pavargusi, nes daug padėjo. Ginklais, pinigais, šiltai priimdama karo pabėgėlius iš Ukrainos“, – teigia V. Zelenskis.
 
Ukrainos prezidentas prideda, kad be strateginių šalių-partnerių, tokių kaip Lietuva, Ukraina negalėtų laimėti, tačiau, anot jo, neįmanoma būtų laimėti ir be supratimo, kad Ukraina yra viena tauta.
 
„Net turint tokią pagalbą būtų neįmanoma laimėti be supratimo, kad esame tauta, kad tai mūsų žemė, mūsų namai, mūsų vaikai, mūsų ateitis. Be šio supratimo laimėti neįmanoma, neįmanoma būti stipriems. Manau, tapome tauta, kaip ją suvokiu dabar“, – interviu sakė V. Zelenskis.
 
Interviu su prezidentu įvyko Ukrainoje – Lvive, Voznickio rūmuose esančoje dailės galerijoje, iškart po ten pat pasibaigusio V. Zelenskio susitikimo su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda ir Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda.
 
Viktorija Smirnovaitė (ELTA)
 
2023.01.13; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *