V. Zelenskis: žvalgybos uždavinys – nustatyti visus, susijusius su Rusijos raketų atakomis


V. Zelenskis. EPA-ELTA nuotr.

Kyjivas, spalio 12 d. (ELTA). Žvalgybos uždavinys – nustatyti visus, kurie prisidėjo prie šių Rusijos raketų atakų prieš Ukrainą, dalyvavo schemose su iranietiškais dronais. Tai antradienio vakarą vaizdo kreipimesi pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, praneša UNIAN.
 
„Atskiras uždavinys žvalgybai – nustatyti visus, kurie prisidėjo prie šių raketų atakų prieš Ukrainą, dalyvavo schemose su iranietiškais dronais. Individuali teroristų atsakomybė turi būti tokia pat, kaip ir valstybės teroristės atsakomybė. Dėl to dirbame“, – pabrėžė jis.
 
V. Zelenskis pažymėjo, jog Didžiojo septyneto pareiškime, be kita ko, sakoma, kad visi už terorą prieš Ukrainą atsakingi asmenys bus patraukti atsakomybėn, „pradedant nuo dabartinės politinės Rusijos vadovybės ir baigiant visais, kurie aptarnauja šiuos teroristinius interesus“.
 
Nuo karo pradžios Ukrainoje jau žuvo 422 vaikai. EPA-ELTA nuotr.

Pasak prezidento, dabar dauguma Ukrainos miestų ir kaimų, kuriuos „teroristai norėjo palikti be elektros ir ryšio, jau turi elektrą ir ryšį“. Kai kuriuose miestuose ir rajonuose darbai dar tęsiami, o kai kur energetikai laikinai riboja energijos tiekimą, kad palaikytų energetikos sistemos stabilumą. V. Zelenskis padėkojo visiems ukrainiečiams, kurie atsižvelgė į raginimus ir stengėsi mažiau suvartoti elektros piko valandomis – nuo 17 va. iki 22 val.
 
 Pirmadienį intensyvaus Rusijos raketų smūgio Ukrainos miestams aukomis tapo mažiausiai 19 žmonių, dar 105 buvo sužeisti. Nukentėjo kritinės infrastruktūros objektai šalies sostinėje ir regionuose.
 
Antradienį Rusija vėl atakavo Ukrainą raketomis.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.10.12; 10:34
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *