Ukraina norėjo pradėti kontrpuolimą kur kas anksčiau, kad užbėgtų už akių Rusijos gynybai


Volodymiras Zelenskis. Ukrainos prezidentas. EPA – ELTA foto

Kyjivas, liepos 6 d. (AFP-ELTA). Ukrainos kontrpuolimą lėtina Rusijos gynybos įtvirtinimai, sakė prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį transliuotame išskirtiniame interviu CNN.
 
Ukrainos prezidentas sakė, kad būtų norėjęs, jog ginklų tiekimas iš Vakarų būtų leidęs pradėti kontrpuolimą „daug anksčiau“. V. Zelenskis davė interviu Odesoje ir sakė, kad kai kuriose šalies vietose jo kariuomenė „negali nė galvoti pradėti puolimą“, nes neturi „atitinkamų ginklų“.
 
„Esu dėkingas Jungtinėms Amerikos Valstijoms, mūsų paramos lyderei, – per vertėją sakė V. Zelenskis. – Sakiau amerikiečiams ir Europos lyderiams, kad norėtume anksčiau pradėti kontrpuolimą, o tam mums reikia ginkluotės (…) nes jei pradėsime vėliau, tai vyks lėčiau“. Ukrainos lyderis pridūrė, kad sunkumai mūšio lauke dabar lemia „lėtą“ kontrpuolimą.
 
„Norėjau, kad mūsų kontrpuolimas prasidėtų daug anksčiau, nes visi suprato, kad jei kontrpuolimas prasidės vėliau, bus užminuota didesnė mūsų teritorijos dalis. Suteikėme priešams laiko ir galimybių padėti daugiau minų ir parengti gynybos linijas“, – sakė prezidentas.
 
Kad ir kokia kryptimi Ukraina pasirinktų pulti, jos priešas yra laikas, „kuo vėliau pradėsime, tuo mums bus sunkiau“, sakė V. Zelenskis. Jis paragino Vakarų vyriausybes duoti Kyjivui pažangesnės ginkluotės, tokios kaip JAV gamybos ilgojo nuotolio taktinių raketų sistemos, ir tai reikia duoti dabar, o ne kada nors vėliau. „Kai kuriomis kryptimis tai suteiks mums galimybę pradėti kontrpuolimą, – sakė jis. – Kai kuriomis kryptimis net negalime pagalvoti apie jo pradžią, nes neturime atitinkamų ginklų. Mesti žmones, kad jie būtų nužudyti rusų tolimojo nuotolio ginklais, būtų tiesiog nežmoniška“.
V. Zelenskis apsilankė Charkivo regione. EPA-ELTA nuotr.
 
Prezidentas taip pat sakė nesijaudinantis dėl nuolatinės grėsmės jo gyvybei. „Gali užsidaryti narve kaip gyvūnas ir ten prisirakinti, nuolat galvodamas, kad tuoj būsi nužudytas. Mano asmens sargybiniai turi rūpintis, kad tai nenutiktų, tai jų užduotis. Aš apie tai nemąstau“, – sakė V. Zelenskis.
 
Anksčiau pranešta, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos dar neišnaudojo viso savo potencialo, kontrpuolimas vyksta pagal planą, tai sakė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sausumos pajėgų vadas generolas Oleksandras Syrskis.
 
Viljama Sudikienė (UKRINFORM)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *