Vaikų priėmimas į darželius Kauno rajone gali būti neskaidrus


Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai nustatė, kad Kauno rajono savivaldybė nepakankamai stengėsi sukurti skaidrią vaikų priėmimo į darželius sistemą. 2015 m. lapkritį įsigaliojusi Vaikų priėmimo į darželius priėmimo tvarka sudaro sąlygas piktnaudžiauti ir korupcijai pasireikšti.

STT specialistai, išanalizavę, kaip organizuojamas vaikų priėmimas į darželius kitose savivaldybėse, nustatė, kad pagrindinė problema yra žmogiškasis veiksnys – galimybės savivaldybės ir darželių darbuotojams keisti duomenų bazių duomenis, kuriais remiamasi skirstant vaikus į darželius, – prašymo registravimo datą, numerį, prioritetus.

Gavusios šias pareigūnų išvadas, savivaldybės suskubo keisti galiojusias tvarkas, automatizuoti procesą bei pašalinti galimybes neteisėtai keisti duomenis sudarant eilę. Pavyzdžiui: atsižvelgiant į STT rekomendacijas, nuo 2015 m. spalio 1 d. pakeista priėmimo į Vilniaus darželius tvarka, siekiant užtikrinti jos skaidrumą. Vaikai į ugdymo įstaigas Vilniaus mieste skirstomi, atsižvelgiant į gyvenamosios vietos deklaravimo terminą ir vaiko amžių, tai yra vaiko gimimo datą. Šie duomenys nekeičiami.

Tačiau Kauno rajono savivaldybė patvirtino atnaujintą vaikų priėmimo į darželius tvarką, neatsižvelgusi į ne kartą viešai išsakytas STT rekomendacijas ir kitų savivaldybių gerąją praktiką, ir paliko galimybių savivaldybės darbuotojams patiems keisti duomenų bazių duomenis.

Informacijos šaltinis – Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

2016.01.20; 09:34

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *