„Vardan šeimos“ palaikys Tarptautinį protestą „STOP Barnevernet ideologijai“


Sąjunga „Vardan šeimos“, reikšdama palaikymą Tarptautiniam protestui „STOP Barnevernet ideologijai“, šeštadienį organizuoja piketus prie Norvegijos ambasados, Seimo, Vyriausybės ir Prezidento rūmų.
 
Sąjunga „Vardan šeimos“ teigia prisidedanti prie tarptautinio protesto akcijos, norėdama sustabdyti Lietuvoje Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos (VTAĮT) „savivalę ir nereikalingą valstybės kišimąsi į šeimą.“
 
Protesto organizatorių sąraše – dešimt reikalavimų valdžios atstovams. Tarp jų reikalaujama nedelsiant imtis visų įmanomų priemonių ir veiksmų, kad užsienio valstybinių institucijų neteisėtai pagrobti Lietuvos Respublikos mažieji piliečiai būtų grąžinti tėvams ar giminaičiams Lietuvoje, griežtai laikytis tarptautinės Hagos konvencijos esminių nuostatų dėl prigimtinių vaikų ir jų tėvų teisių; sustabdyti neteisėtą kišimąsi į Lietuvos teisėkūros sistemą ir nutraukti Lietuvos valstybei ir valstybės piliečių interesams priešiškų grupuočių ir organizacijų finansavimą.
 
Pasak protesto organizatorių, skubos tvarka reikalingas vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos funkcijų atskyrimas.
 
Prezidento prašoma inicijuoti Lietuvos ambasadoriaus Norvegijoje atleidimą dėl neatliekamų „vienų iš savo tiesioginių pareigų ginant Lietuvos mažamečius piliečius bei jų tėvus nukentėjusius nuo Norvegijos tarnybos „Barnevernet“ neteisėtų veiksmų“, o Generalinės prokuratūros – inicijuoti finansavimo tyrimus kai kuriose visuomeninėse labdaros organizacijose.
 
Prie Seimo bus reikalaujama apsvarstyti Peticijų komisijai įteiktą ir daugiau nei 40 000 Lietuvos piliečių pasirašytą peticiją dėl Seimo narės Dovilės Šakalienės apkaltos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.07; 03:00
print