Vašingtonas dar kartą patvirtino paramą Lietuvai konflikte su Kinija


Amerikos vėliava. Slaptai.lt nuotr.

Vašingtonas, sausio 8 d. (AFP-ELTA). JAV prezidento Joe Bideno administracija penktadienį dar kartą išreiškė paramą Europos Sąjungai (ES) ir Lietuvai konflikte su Kinija, kuri protestuodama prieš Lietuvos vystomus diplomatinius ryšius su Taivanu pradėjo blokuoti šalies eksportą.
 
JAV prekybos atstovė Katherine Tai penktadienį kalbėjosi su Europos Komisijos vykdomuoju viceprezidentu Valdžiu Dombrovskiu ir „išreiškė tvirtą Jungtinių Valstijų paramą ES ir Lietuvai, kurios šiuo metu susiduria su Kinijos Liaudies Respublikos ekonominiu spaudimu“.
 
Lietuva, nors ir viena mažiausių ES šalių, praėjusių metų liepą sukėlė bangas, leisdama Taivanui Vilniuje atidaryti atstovybę. Šis žingsnis papiktino Pekiną, kuris nepripažįsta Taivano kaip valstybės ir šią salą laiko savo maištaujančia žemynine teritorija. Kerštaudama Kinija apribojo diplomatinius ir ekonominius ryšius su Lietuva.
 
„Ambasadorė K. Tai pabrėžė, kad svarbu bendradarbiauti su Europos Sąjunga ir jos valstybėmis narėmis sprendžiant diplomatinio ir ekonominio spaudimo problemą įvairiais kanalais, įskaitant ES ir JAV prekybos ir technologijų tarybą“, – teigiama K. Tai biuro penktadienį išplatintame pranešime.
 
Trečiadienį K. Tai telefonu kalbėjosi su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu ir dar kartą patvirtino Vašingtono paramą Lietuvai.
 
Irma Jančiauskaitė (AFP)
 
2022.01.09; 07:41
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *