Vengrijos aukščiausiasis teismas nusprendė įkalinti politiką dėl ES šnipinėjimo Rusijos naudai


Šnipinėjimas

Budapeštas, rugsėjo 27 d. (AFP-ELTA). Vengrijos Aukščiausiasis Teismas antradienį nusprendė įkalinti buvusį opozicijos politiką, kuris, būdamas Europos Parlamento (EP) nariu, šnipinėjo ES Rusijos naudai.
 
Aukščiausiasis teismas kraštutinių dešiniųjų partijos „Jobbik“ narį Belą Kovacsą nuteisė kalėti penkerius metus už šnipinėjimą, taip pat mokestinį sukčiavimą ir dokumentų klastojimą.
 
B. Kovacsas, kuris, kaip pranešama, yra Rusijoje, buvo nuteistas už akių.
 
2017 metais B. Kovacsui pareikšti kaltinimai apėmė „ES institucijų šnipinėjimą“ ir „šnipinėjimą užsienio valstybės interesais“ 2012-2014 metais.
 
Prokurorai teigė, kad B. Kovacsas, kuris dažnai lankosi Maskvoje ir yra rusės sūnus, reguliariai slapta susitikdavo su Rusijos diplomatu, kuris, kaip manoma, buvo slaptųjų tarnybų agentas.
 
Be to, jis kaltinamas pasirašęs „fiktyvias“ stažuočių sutartis, dėl kurių EP institucijos patyrė didelių finansinių nuostolių.
 
2010-2019 metais buvęs EP nariu, B. Kovacsas buvo kaltinamas perdavinėjęs informaciją apie energetikos klausimus, įskaitant vienintelę Vengrijos atominę elektrinę, EP rinkimus ir Vengrijos vidaus politiką.
 
Politikas nuosekliai neigė kaltinimus, kuriuos Vengrijos valdžios institucijos pirmą kartą pateikė prieš 2014 metų EP rinkimus.
 
B. Kovacsas sakė, kad yra „politinių išpuolių auka“, ir kaltino ministro pirmininko Viktoro Orbano dešiniąją partiją „Fidesz“, kad ši „naudojasi“ juo, kad užsipultų „Jobbik“.
 
Vietos spaudoje pramintas „KGBela“, turint omenyje jo įtariamus ryšius su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, netrukus po to, kai buvo pareikšti kaltinimai, B. Kovacsas pasitraukė iš nacionalistinės partijos.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.09.28; 08:28
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *