Viduržemio jūroje užsidegus laivui, be žinios dingo 11 žmonių


Viduržemio jūroje užsidegus laivui, be žinios dingusiais laikoma 11 žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Atėnai, vasario 18 d. (AFP-ELTA). Prie Korfu salos krantų Viduržemio jūroje užsidegus laivui, be žinios dingusiais laikoma 11 žmonių. Tai penktadienį pranešė Graikijos pakrančių apsauga.
 
Tuo tarpu tęsiamos pastangos išgelbėti du laive esančius žmones, kurie telefonu paprašė pagalbos. Anot duomenų, iš su Italijos vėliava plaukiojusio laivo „Euroferry Olympia“ išgelbėti 278 asmenys.
 
Tai, kad tarp išgelbėtųjų buvo vienas migrantas, oficialiai neregistruotas kaip keleivis, pakurstė būgštavimus, kad iš tikrųjų neišgelbėtų žmonių gali būti daugiau. Vis pasitaiko, kad migrantai patenka į tarp Graikijos ir Italijos kursuojančius keltus ir plaukia būdami „zuikiai“.
 
„Euroferry Olympia“ su 237 keleiviais ir 51 įgulos nariu plaukė iš Igoumenitsos į Brindizį, kai 4.30 val. staiga užsiliepsnojo. Televizijos vaizduose buvo matyti, kaip 1995 metais statytas italų laivybos bendrovės „Grimaldi“ laivas yra visiškai apimtas liepsnų.
 
Anot gelbėtojų, nukentėjo trys žmonės: du keleiviai ir vienas įgulos narys. Jonijos jūros salų gubernatorė Rodi Kratsa pradžioje televizijos stočiai ERT teigė, kad visi keleiviai „saugiai“ gelbėjimo valtimis pasiekė Korfu.
 
Tačiau vėliau Graikijos pakrančių apsauga pranešė, kad du vairuotojai, buvę automobiliams skirtame skyriuje, telefonu šaukiasi pagalbos. Jiems gelbėti nusiųstas sraigtasparnis. Laivo gesinimo darbai tęsiasi.
 
Gaisro priežastis kol kas nežinoma.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.02.19; 07:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *