Nyderlanduose per audrą žuvo trys žmonės


Nyderlanduose per audrą žuvo trys žmonės. EPA-ELTA nuotr.

Amsterdamas, vasario 18 d. (dpa-ELTA). Smarki audra Nyderlanduose pareikalavo mažiausiai trijų žmonių gyvybių. Amsterdame penktadienį vieną žmogų užmušė virstantis medis, pranešė ugniagesiai. Po kelių valandų miesto pietinėje dalyje toks pat likimas ištiko dviratininką. Diemene žmogus žuvo, kai medis užvirto ant jo automobilio.
 
Šalies pietuose sunkiai sužalota ir į ligoninę nuvežta moteris. Gyventojai į savo mobiliuosius telefonus sulaukė perspėjimo neiti į lauką.
Audra su uraganinio stiprumo vėjais didelėje šalies dalyje paralyžiavo gyvenimą. Vėjas rovė su šaknimis medžius, plėšė namų stogus, vartė vilkikus. Hagoje vėjas nupūtė futbolo stadiono stogą.
 
Buvo nutrauktas priemiestinių traukinių eismas. Užsidarė mokyklos ir testavimo centrai. Dėl ekstremalių meteorologinių sąlygų Amsterdamo Schipolio oro uoste vėlavo lėktuvai arba reisai buvo visai atšaukti.
 
Meteorologijos tarnyba KNMI pakrančių provincijose vakaruose ir teritorijose šiaurėje iki vakaro paskelbė aukščiausią pavojaus laipsnį. Paskelbtas perspėjimas dėl „pavojingų situacijų“ ir iki 130 km/h stiprumo vėjų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.02.19; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *