V. Putinas ir A. Lukašenka plačiai bendradarbiaus


V. Putinas ir A. Lukašenka nori plėsti bendradarbiavimą. EPA – ELTA foto

Maskva, vasario 18 d. (dpa-ELTA). Spaudžiami Vakarų sankcijų, Rusijos ir Baltarusijos prezidentai Vladimiras Putinas ir Aliaksandras Lukašenka nori toliau plėsti savo bendradarbiavimą. „Sunku dėl sankcijų, – penktadienį Kremliuje sakė paskutiniuoju Europos diktatoriumi vadinamas A. Lukašenka. – Tačiau jie mūsų neuždusins“. Kartu šalys esą ras išeitį iš situacijos.
 
V. Putinas, kuris, nepaisant pandemijos, apsikabino A. Lukašenką, dar kartą pasmerkė sankcijas, pavadindamas jas „neteisėtomis“ ir pažeidžiančiomis tarptautinę teisę.
Bendradarbiavimas. EPA – ELTA nuotr.
 
ES ir JAV taiko sankcijas Baltarusija ir Rusijai dėl jų Vakaruose ginčytinos politikos ir žmogaus teisių pažeidinėjimo. Turėdamas omenyje augančią įtampą su Vakarais, be kita ko, dėl Ukrainos, V. Putinas sakė, kad Rusija ir Baltarusija turi nusiteikti tolesnėms sankcijoms.
„Sankcijos bus įvestos bet kuriuo atveju“, – sakė Kremliaus šeimininkas.
 
Vakarai esą visad ras „dingstį“ sankcijoms, kad sulėtintų abiejų šalių vystymąsi. „Tai ne kas kita, kaip nesąžininga konkurencija“, – kalbėjo V. Putinas. Pasak jo, sankcijų spaudimas jau seniai padeda stiprinti Rusijos ekonomiką iš vidaus. Vakarai, vykdydami savo sankcijų politiką, esą siekia pranašumo sau.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.02.19; 07:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *