Viešbutyje „Artis“ – vieši klausimai dėl migracijos


Šį penktadienį, spalio 23 dieną, 11 val. Vilniuje (viešbutyje „Artis”, Liejyklos g. 11/Totorių g.  23) vyks vieši klausymai „Ar Lietuva tinkamai reaguoja į migracijos krizę?” 

Klausymuose dalyvaus migracijos ekspertai, politikai, akademinio pasaulio atstovai.

“Lietuva iki šiol nėra suformavusi aiškios strategijos ir prioritetų migracijos ir prieglobsčio klausimais. Politikų dėmesys iki šiol buvo skirtas daugiausiai emigracijos ir emigrantų sugrąžinimo aspektams, valstybinio požiūrio į imigraciją ir prieglobsčio politiką neturime, nors toks poreikis akivaizdus ir ilgainiui neišvengiamai didės. Paskutiniai ES Komisijos pasiūlymai Lietuvos institucijoms dėl pabėgėlių priėmimo buvo netikėti ir šiandien vis dar nėra tinkamai pasirengta iškilusiems migracijos iššūkiams. Negalime sau leisti, kad imigracijos procesai vyktų chaotiškai, todėl turime identifikuoti pagrindines problemas, suformuoti aiškius prioritetus ir svarbiausias kryptis. Tikiu, kad rengiami klausymai tam pasitarnaus.”, – pažymėjo G.Landsbergis.

Klausymuose pranešimus skaitys: Prof. dr. Egdūnas Račius, VDU profesorius, regionistikos katedros vedėjas, islamo tyrinėtojas; Prof. dr. Tomas Janeliūnas, VU TSPMI profesorius, Tarptautinių santykių katedros vedėjas, žurnalo “Politologija” vyr. redaktorius, žurnalo IQ politikos redaktorius; Vladimiras Siniovas, JT vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos patarėjas teisės klausimais.

Šie klausymai (angl. hearings) – jau antrasis tokio pobūdžio TS-LKD inicijuojamas renginys. Juose pagrindinis dėmesys suteikiamas ne politikų, o savo srities ekspertų pranešimams ir nuomonėms. Iki metų pabaigos ketinama suregti daugiau klausymų aukštojo ir viduriniojo mokslo, socialinių reikalų, valstybės valdymo, inovacijomis pagrįstos ekonomikos, regionų politikos ir kitomis aktualiomis temomis. 

2015.10.23; 03:22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *