UAB „Ministerium“ akcininkų atsakymai reikalauja tolesnio tyrimo


Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma pažymi, kad šiandien paskelbti Dalios Kutraitės-Giedraitienės, Evaldo Vaitasiaus, Manto Krasausko atsakymai į Lietuvos Respublikos Seimo laikinajai tyrimo komisijai iškeltus klausimus nėra pakankamai išsamūs, todėl reikalauja tolesnio tyrimo.

„Nėra atsakyta, ar po UAB „Ministerium“ akcijų perleidimo Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus žentui E. Vaitasiui sandorio bendrovės akcininkams buvo mokami dividendai, nors tai nėra tik su privačiu asmeniu susijusi informacija, kaip teigiama atsakyme", – sako parlamentaras J. Razma.

"Taip pat nenurodyta, už kokią kainą E. Vaitasius akcijas įsigijo, kokio dydžio dividendai akcininkams galimai buvo išmokėti. Tad tik Seimo laikinosios komisijos tyrimas galėtų atsakyti į šiuos klausimus ir išaiškinti, ar Ministro Pirmininko šeima nėra gavusi dovanos iš privataus verslo“, – teigia J. Razma.

Pasak parlamentaro, Seimo komisija taip pat galėtų išsamiai ištirti, ar valstybės institucijų organizuojami viešinimo konkursai skaidrūs, ar nėra kriterijų, kurie gali būti vertinami labai subjektyviai ir palankiai vieniems ar kitiems dalyviams? Kodėl iš konkursų pašalinami stiprūs ir žinomi konkurentai, neva, kaip neatitinkantys konkurso sąlygų? Komisija turėtų patyrinėti, ar nebuvo daromas spaudimas konkursus organizuojančioms įstaigoms ir kontrolės institucijoms?

„Manome, kad į šiuos ir kitus vadinamojoje „žento“ istorijoje kilusius klausimus visuomenei turėtų būti aiškiai atsakyta, nebandant išsisukinėti“, – reziumuoja Seimo narys J. Razma.

Komisijai būtų suteikti įgaliojimai pakviesti duoti parodymus ne tik viešuosius, bet ir privačius asmenis.

Slaptai.lt nuotraukoje: Seimo narys Jurgis Razma.

2015.10.23; 03:35

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *