Viktoras Denisenko: „Nuomonę apie Baltijos valstybes šiandieninė Rusijos žiniasklaida formuoja taip, kad Kremliui būtų kuo lengviau pateisinti agresiją“ (1)


Kad šiandieninė Rusijos spauda apie Baltijos valstybes skelbia daug melo, prasimanymų, dezinformacijos, – suvokiame. Kad dabartinė Rusijos žiniasklaida mūsų nemėgsta, kad ji priešiška, – nė neabejojame. 

Tačiau ar mums užtenka tik tiek žinoti apie dabartinius Rusijos žiniasklaidos tendencingumus? Ar nėra pavojinga beveik nieko konkrečiai nežinoti, kodėl mus būtent taip traktuoja šiuo metu agresyviai nusiteikusi galinga kaimynė?

Mūsų žinios apie Vladimiro Putino valdomos Rusijos erdvėje formuojamą Lietuvos, Latvijos ir Estijos įvaizdį – vis tik per daug abstrakčios, paviršutiniškos, kad galėtume ramia sąžine pasakyti: „tiek, kiek mes žinome, mums užtenka“. Juk jei mūsų būtų paprašyta papasakoti, kas meluoja, kaip meluoja, kodėl meluojama būtent taip, o ne kitaip, vargu ar sugebėtume pateikti konkrečių pavyzdžių, faktų, skaičių.

Šią spragą bando užpildyti žinomas Lietuvos žurnalistas, politikos apžvalgininkas, komunikacijos specialistas Viktoras Denisenko.

Neseniai jis sėkmingai apsigynė disertaciją, kurioje atidžiai analizavo, kaip nuo 1991 – iki 2009-ųjų metų Baltijos valstybes vaizdavo trys vieni įtakingiausių ir didžiausius tiražus turinčių Rusijos leidinių – „Argumenty i fakty“, „Izvestijos“ ir „Komsomolskaja pravda“.

Ypač Lietuvos įvaizdis rusiškoje spaudoje pablogėjo 2008-aisiais metais, kai Rusija užpuolė Gruziją, o Lietuva pasmerkė Kremliaus agresiją.

Principinga lietuvių laikysena tada sukėlė rimtą Kremliaus įtūžį. Lietuva tapo vos ne pagrindiniu Rusijos priešu po JAV.

Lietuvą pradėta pravardžiuoti „nykštuku“, skriaudžiančiu rusakalbius, Lietuvai prikabinta fašistinės, nacionalistinės, paranojiškai sovietinės praeities nekenčiančios valstybės etiketė. Rusijai parūpo bet kokia kaina įrodyti, kad atsiskyrusios nuo SSRS trys Baltijos valstybės padarė „lemtingą klaidą“, kad 1991-aisiais „patys lietuviai išprovokavo kraujo praliejimą“, kad Baltijos nepriklausomybėmis „manipuliuoja Amerikos imperialistai“…

Slaptai.lt svečias – žurnalistas, politikos apžvalgininkas Viktoras DENISENKO. Tai – pirmoji dalis. Netrukus bus paskelbta antroji dalis.

Pirmojo videointerviu trukmė – 25 min. 

Rekomenduojame įsidiegti VLC video grotuvą, kuris turi visus filmo peržiūrai reikalingus video kodavimo paketus: https://www.videolan.org/vlc/index.lt.html.

video_999929

play-sharp-fill

2016.03.28; 08:48

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *