Vilniaus miesto taryba iš buvusio JAV politiko D. Hasterto atėmė sostinės garbės piliečio vardą


Vilniaus miesto savivaldybė

Trečiadienį Vilniaus miesto taryba pripažino teisės aktą dėl sostinės garbės piliečio vardo suteikimo buvusiam JAV Atstovų Rūmų pirmininkui Denisui Hastertui netekusiu galios. D. Hastertas seksualiai išnaudojo berniukus dirbdamas mokytoju ir imtynių treneriu, prieš pradėdamas darbą Kongrese.
 
„(…) Motyvas – veikla, žeminanti apdovanotojo vardą“, – Eltai perduotame komentare teigė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 
Prezidentas Gitanas Nausėda sausio 24 dieną pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė buvusį JAV politiką D. Hastertą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.
 
Tuo pačiu dekretu D. Hastertas įpareigotas grąžinti ordiną ir apdovanojimo dokumentus Lietuvos valstybės ordinų kancleriui.
 
Prezidentas dekretą pasirašė po Valstybės apdovanojimų tarybos pateiktos išvados. Neeilinis tarybos posėdis buvo sušauktas antradienį.
 
ELTA primena, kad sostinės garbės piliečiu D. Hastertas pripažintas 2001 metais. Tais pačiais metais jis apdovanotas ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinu. Šie apdovanojimai skirti už nuoseklų Lietuvos narystės NATO rėmimą.
 
2016-aisiais D. Hastertas buvo nuteistas bankinio sukčiavimo byloje, susijusioje su atsilyginimu už tylėjimą dėl seksualinio išnaudojimo.
 
Buvęs JAV Atstovų Rūmų pirmininkas teisme prisipažino, kad dirbdamas mokytoju ir imtynių treneriu Jorkvilio mokykloje Ilinojuje, prieš pradėdamas savo karjerą Kongrese, jis seksualiai išnaudojo berniukus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.02.09; 07:20
print