Pareigūnai prašo nukentėjusių mažamečių tėvus kreiptis į prokuratūrą


Generalinė prokuratūra, kontroliuojanti Lietuvos kriminalinės policijos biure atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl mažamečių vaikų seksualinio išnaudojimo, kuriame nukentėjusiomis jau pripažintos 12 devynerių – trylikos metų mergaičių, turi duomenų, kad nuo įtariamojo S. V. veikos galėjo nukentėti ir daugiau vaikų. Dėl šios priežasties prašoma visuomenės pagalbos.

„Būtų gerai, jei tėvai pasikalbėtų su savo vaikais, ypač, kai pastarieji daug laiko praleidžia prie interneto, kad paaiškintų jiems, kaip pavojinga virtualioje erdvėje nurodyti tikslius asmens ir kontaktinius duomenis, kur kreiptis, jei gaunama dviprasmiškų pasiūlymų“, – sako tyrimą kontroliuojantis Ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokuroras Simonas Slapšinskas.

Įtarus, jog vaikas gauna pasiūlymų įsitraukti į pokalbius lytinėmis temomis, susitikti su bendraamžiais ar jau yra patyręs tvirkinimo veiksmus, prašome nedelsiant kreiptis į Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnus telefonu Vilniuje (8 5) 271 7832 arba tiesiai į Generalinę prokuratūrą, telefonu – (8 5) 266 2426.

Pirminiais pareigūnų duomenimis, atliekant minėtą ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad įtariamasis mažamečių mergaičių seksualinį išnaudojimą realizavo per socialinius tinklapius. Kontaktą su vaikais jis užmegzdavo apsimetęs mažamete mergaite ir pakvietęs susitikti per socialinius tinklapius.

Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Aurelija Juodytė

(tel.: (8 5) 250 0906, 8 687 47705)

2009.11.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *